غیبت بیشتر از ۳۸ درصد داوطلبان در نوبت بامداد روز دوم آزمون ارشد پزشكی

به گزارش بلاگ سان با برگزاری نوبت سوم آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ اعلام گردید که کلید اولیه این آزمون فردا شنبه دوم مرداد، روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می گیرد.

غیبت بیشتر از ۳۸ درصد داوطلبان در نوبت بامداد روز دوم آزمون ارشد پزشكی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ از روز گذشته ۳۱ تیر ماه و امروز اول مرداد در چهار نوبت بامداد و عصر برگزار می گردد وتعداد ۷۲ هزار و ۸۶۵ داوطلب در این آزمون ثبت نام کردند.
آزمون نوبت سوم از ساعت ۹ بامداد امروز و به مدت ۱۶۰ دقیقه در ۳۴ دانشگاه علوم پزشکی، مشتمل بر ۳۹ حوزه امتحانی با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار گردید. در نوبت سوم این آزمون که ۲۱ هزار و ۸۴۰ نفر ثبت نام کرده بودند که تعداد ۱۳ هزار و ۵۶۹ نفر در آزمون شرکت کردند و ۸ هزار و ۲۷۱ نفر (معادل ۳۸ درصد) غایب بودند.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، نخستین روز آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ روز گذشته از ساعت ۹ شروع شد و دومین و آخرین روز آزمون هم امروز جمعه اول مردادماه ۱۴۰۰ در دو نوبت بامداد و عصر با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار می گردد.
در نوبت اول این آزمون که ۱۶ هزار و ۵۸ نفر ثبت نام کرده بودند، بامداد روز گذشته تعداد ۹ هزار و ۵۶۲ نفر در آزمون شرکت کردند و ۶ هزار و ۴۹۶ نفر (معادل ۴۰ درصد) غایب بودند. در نوبت دوم این آزمون یعنی عصر روز گذشته هم ۲۰ هزار و ۸۱۱ نفر ثبت نام کرده بودند که تعداد ۱۴ هزار و یک نفر در جلسه آزمون حاضر بودند و ۶ هزار و ۸۱۰ نفر (معادل ۳۳ درصد) غایب بودند.
بر مبنای اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، تعداد غایبین آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی سال قبل حدود ۴۲ درصد بوده است.
آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی سال جاری در ۵۴ رشته و مجموعه امتحانی شامل ۱۱ مجموعه و ۴۳ رشته امتحانی برای ۸۵ رشته پذیرنده دانشجو در ۳۱ شهر امتحانی با ۳۵ حوزه دانشگاهی برگزار می گردد.
تعداد ۴۳۶ داوطلب آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی در تکمیل فرم خوداظهاری خود اعلام نمودند به کرونا ویروس مبتلا هستند.
با عنایت به تعطیلی و شرایط کنونی استان تهران، با مراجع ذیربط مکاتبه شده تا داوطلبان سطح استان با عرضه کارت ورود به جلسه، بتوانند در محل حوزه خود حضور یابند.
کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی فردا شنبه دوم مردادماه منتشر می شود. مهلت ارسال اعتراض به سؤالات آزمون فقط به صورت اینترنتی و در ایام دوم تا چهارم مردادماه تعیین شده است.
بعد از رسیدگی به اعتراضات کلید نهایی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ۱۸ مرداد در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود.
بر این اساس انتخاب رشته محل کلیه داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در ایام ۲۳ تا ۲۶ مردادماه انجام می شود و اسامی نهایی پذیرفته شدگان به همراه کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۰ اعلام می شود.
همینطور ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها اواخر شهریور ماه از راه سامانه دانشگاه محل پذیرش انجام می شود.
زمان رجوع متقاضیان حائز شرایط استفاده از آئین نامه استعداد درخشان (با آزمون و بدون آزمون) به دانشگاه محل تحصیل ۹ تا ۱۲ مردادماه می باشد. مهلت ارسال اسامی واجدین شرایط استفاده از آئین نامه استعداد درخشان (با آزمون و بدون آزمون) توسط دانشگاه محل تحصیل به مرکز سنجش آموزش پزشکی ۲۰ تا ۲۵ مرداد است.
منبع:

1400/05/02
22:35:11
0.0 / 5
521
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
sunblog