دیدگاه یك عضو كمیسیون آموزش درباره تبدیل وضعیت اعضای هئیت علمی دانشگاه پیام نور

به گزارش بلاگ سان همدان یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی ابراز عقیده کرد: حب و بغض های سیاسی در زمینه ریاست دانشگاه پیام نور در تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی به حالت کارمندی موثر است.

دیدگاه یك عضو كمیسیون آموزش درباره تبدیل وضعیت اعضای هئیت علمی دانشگاه پیام نور
حجت الاسلام احمد حسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: گاهی اوقات برخی پیگیری ها از حوزه ریاست دانشگاه پیام نور گرفتار حاشیه می شود و تعیین تکلیف این پرونده ها با حب و بغض انجام می شود که در خواست داریم پیگیری این پرونده ها یک ماه تمدید شود چونکه دولت جدید نگاهی واقع بینانه دارد.
وی افزود: در کل کشور نزدیک به یک هزار پرونده اساتید برای تعیین تکلیف از حالت هیئت علمی به کارمندی مورد بررسی قرار گرفت که خیلی از اساتید مشکلاتشان حل شد.
وی اضافه کرد: از یک هزار پرونده ای که در کل کشور مورد بررسی قرار گرفت، ۱۴۸ پرونده برای تعیین تکلیف باقی ماند که ۱۰ نفر از آنها نیز مشکلشان برطرف شد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از این تعداد پرونده سه نفر از اعضای هیئت علمی در همدان به حالت کارمندی باید تبدیل وضعیت شوند که پیشنهاد دادیم پیگیری این مساله تا یک ماه آتی تمدید شود چونکه دولت جدید نگاهی متفاوت خواهد داشت و ممکنست سایه سیاسی بر روی آنها وجود داشته باشد، در حالی که دولت جدید نگاهی واقع بینانه به آنها خواهد داشت.
وی با اعلان اینکه بهانه های مختلفی برای این اساتید آورده شده، اشاره کرد: به تعدادی از اساتید بهانه معدل پایین را آوردند، در حالی که در آن زمان برمبنای قانون این افراد مورد پذیرش قرار گرفتند و کاری مغایر با قانون انجام نداده اند و حتی تعدادی از آنها مدرکی با معدل بالا ارئه دادند.
فلاحی اضافه کرد: در بعضی موارد بهانه ارائه مدرک از دانشگاه آزاد را آوردند که این اساتید مدرک دیگری را ارائه دادند و به شرط آنها عمل کردند.
نماینده مردم همدان و فامنین تاکید کرد: برخی اساتید در مدت زمان فعالیت خود کارهای پژوهشی انجام نداده اند که برای آنها کاری نمی توان انجام داد، اما ارائه مدرک با معدل پایین و مدرک های ارائه شده برمبنای قانون بوده و آنها کاری مغایر با قانون انجام نداده اند، بدین سبب وزارت علوم شرط معدل بالا و مدرک دکتری برای جذب اعضای هیئت علمی را در آینده باید در نظر بگیرد چونکه تمامی این اساتید به قانون عمل کرده اند.
وی اظهار داشت: برمبنای قانون برخی اساتید دارای شرایط ایثارگری هستند که درقانون استثناهایی برای آنها وجود دارد و آنها نیز برمبنای قوانین موجود عضو هیئت علمی هستند.
حجت الاسلام و المسلمین فلاحی با اشاره به اینکه در وضعیت موجود دانشگاه پیام نور نیازی به جذب هیئت علمی جدید ندارد، اشاره کرد: دانشگاه پیام نور پاسخگوی نیروهای موجود باشد کفایت می کند و نیازی به جذب نیروی هیئت علمی جدید نیست.
منبع:

1400/05/06
10:02:11
0.0 / 5
492
تگهای خبر: آموزش , اساتید , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
sunblog