فردا آخرین فرصت ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی

به گزارش بلاگ سان فرصت ثبت نام، ویرایش و تکمیل مدارک جهت شرکت در سی و پنجمین آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی که از روز گذشته یکشنبه ۱۷ مردادماه شروع شده، فردا سه شنبه ۱۹ مردادماه آخر می یابد و آن دسته از داوطلبانی که موفق به ثبت نام در سی و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال ۱۴۰۰ در تاریخ های ۲۳ تا ۳۰ خرداد نشده اند و یا مدارک ارسالی آنها ناقص است، می توانند در مهلت باقی مانده نسبت به ثبت نام و ویرایش اطلاعات اقدام نمایند.

فردا آخرین فرصت ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، سی و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی ۲۹ مهرماه ۱۴۰۰ برگزار می گردد. مشمولان آئین نامه «تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوب ۱۳۹۷/۱۰/۳۰». داوطلبان فقط یک نوبت می توانند با استفاده از این تسهیلات در آزمون شرکت نمایند.
دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بر مبنای بندهای «ج»، «ه»، «ز» و «ی» ماده ۳ آئین نامه و رعایت سایر شرایط آئین نامه، می توانند از تسهیلات این آئین نامه بهره مند شوند. در غیر این صورت، استفاده از تسهیلات آیین نامه مذکور برای ایشان امکانپذیر نیست. دانشجویان دندانپزشکی عمومی متأهل (به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان) در صورتیکه از این فرصت در دوره دانشجویی استفاده نکرده باشند، می توانند حداکثر تا یک سال بعد از فراغت از تحصیل، از این تسهیلات استفاده کنند. داوطلبان فقط یک نوبت می توانند با استفاده از این تسهیلات در آزمون شرکت نمایند.
دانشجویان دندانپزشکی عمومی که به هر علت از انجام خدمات طرح نیروی انسانی معاف هستند. این افراد در صورت قبولی، باید گواهی معافیت های فوق الاشاره را به دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند. در غیر این صورت، قبولی آنان کان لم یکن تلقی و یک دوره هم از شرکت در آزمون پذیرش دستیار تخصصی محروم خواهند شد.
دانشجویان سال آخر در صورت قبولی در آزمون، درصورتیکه تا تاریخ اعلام شده فارغ التحصیل نشوند، قبولی آنان لغو خواهد شد. دانشجویان فقط یک مرتبه «دانشجوی سال آخر» محسوب شده و می توانند با این عنوان در آزمون شرکت کنند؛ خواه تنها از رساله دفاع نکرده یا واحد باقیمانده داشته باشند. تاریخ ارزشیابی مدرک تحصیلی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور توسط وزارت متبوع، تاریخ فراغت از تحصیل به حساب می آید.
داوطلبان ذکور مشمول انجام خدمت وظیفه عمومی که در سنوات قانونی فارغالتحصیل شده و از نظر مقررات وظیفه عمومی، مرتکب تخلف نشده باشند. برای این گروه از داوطلبان در صورت قبولی، معافیت موقت تحصیلی صادر خواهد شد.
مشمولان قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکان در صورتیکه خدمات مشمول مبحث قانون مذکور را حداکثر ۳ ماه پس از تاریخ فراغت از تحصیل و در مناطقی با ضریب محرومیت چهارپنجم و محرومتر آغاز کرده و در صورت قبولی در آزمون، خدمت مشمول تا زمان شروع دوره دستیاری تداوم یابد.
عرضه گواهی نشان دهنده آخر خدمات مبحث قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح نیروی انسانی) حداکثر تا تاریخ ۳۰ دیماه ۱۴۰۰ که به تأیید معاونت های توسعه، بهداشتی، درمان یا آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مربوطه رسیده باشد. این افراد در صورت قبولی، موظف به عرضه گواهی آخر طرح هستند و در غیر این صورت، قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد.
عرضه گواهی اشتغال به کار هم اکنون از استان محل تعهد برای افرادی که از سهمیه استانی در مقطع دکتری عمومی دندانپزشکی بهره برده اند، با رعایت تمام مقررات شرکت در آزمون، الزامی است.
بر مبنای «قانون اصلاح بند ۳ ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تکمیلی و تخصصی مصوب ۱۳۹۲/۷/۱۰» دانش آموختگان رشته دندانپزشکی عمومی که با سهمیه استانی در آزمون سراسری پذیرفته شده اند، تنها در صورت گذراندن حداقل نیمی از دوره تعهد خود می توانند در آزمون ورودی دوره های تخصصی شرکت نمایند. این مصوبه شامل ورودی های سال ۱۳۹۳ و بعد از آن می شود و ورودی های قبل از آن مشمول این محدودیت نیستند.
به استناد ماده ۳۰ آئین نامه دوره های دستیاری دندانپزشکی، در صورتیکه پذیرفته شده در زمان تعیین شده ثبت نام نکرده یا بعد از ثبت نام، نسبت به شروع دوره اقدام نکند، منصرف از تحصیل محسوب شده و به مدت ۲ سال از شرکت در آزمون دستیاری محروم خواهد شد و در صورت انصراف بعد از شروع دوره (پس از انصراف قطعی)، علاوه بر ۲ سال محرومیت از آزمون دستیاری، ملزم به پرداخت غرامت (که میزان و نحوه آن توسط دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی مشخص می شود) خواهد شد.
دستیاران شهریه پرداز در صورت انصراف موظف به پرداخت شهریه کامل همان سال هستند. همچنین، به مدت ۲ سال (پس از انصراف قطعی) از شرکت مجدد در آزمون محروم خواهند شد.
برپایه اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، مکان ورود و ادامه تحصیل دانش آموختگان رشته های تخصصی بالینی و Ph.D در رشته های دیگر تخصصی بالینی، به شرط پرداخت شهریه و بعد از انجام کامل تعهدات قانونی، بلامانع است و امکان ورود و ادامه تحصیل دانش آموختگان رشته های تخصصی بالینی به رشته های تخصصی پایه (بیماری های دهان و فک و صورت و صدمه شناسی دهان و فک و صورت) به شرط عضویت در هیأت علمی، بلامانع است.
منبع:

1400/05/19
22:10:14
0.0 / 5
489
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog