در گزارش بلاگ سان مطرح شد؛

نقش جوانان در تولید محتوای پرارزش

به گزارش بلاگ سان عضو هیئت رئیسه کمیسیون های مجمع جوانان استان تهران اظهار داشت: از زمانی که سازمان های مردم نهاد جوانان رسمیت یافتند، کارهای خوبی در عرصه تولید محتوا انجام شده است.

نقش جوانان در تولید محتوای پرارزش

محمد گل محمدی عضو هیئت رئیسه کمیسیون های مجمع جوانان استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، با تشریح میزان فعالیت سمن های جوانان در فضای مجازی اظهار داشت: پس از همه گیری کرونا کسب و کارها به سمت فضای مجازی رفت و این امر سبب اعتماد سازی و رونق باردیگر مشاغل صدمه دیده شد.
وی با اشاره به اینکه فضای مجازی باعث اشتغال خیلی از جوانان شده است، اضافه کرد: هم اکنون ۸۵ درصد از کسب و کارهای مجازی در اپلیکیشن اینستاگرام است و خیلی از جوانان در شرایط اقتصادی کنونی موفق به راه اندازی مشاغل و ایجاد درآمد از راه فعالیت مؤثر در این برنامه شده اند.
گل محمدی با تشریح آمار دیگر برنامه ها اظهار داشت: نسبت به سال قبل شاهد رشد ۷ درصدی کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی بودیم و در این حوزه ۵۳ درصد کسب و کارها در اپلیکیشن واتساپ، ۴۳ درصد در تلگرام، ۸ درصد در فیسبوک، ۵ درصد در سروش و ۳ درصد در ایتا و بله است.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون های مجمع جوانان استان تهران خاطرنشان کرد: این آمارها نشان داده است که برنامه های داخلی هنوز برای توسعه کسب و کارهای مجازی توسعه نیافته و زیرساختهای لازم را به صورت کامل ندارند.
وی با تاکید بر این که باید جهت استفاده از ظرفیت داخلی، بستر سازی و زمینه سازی استفاده از برنامه های ملی در حوزه مشاغل صورت گیرد، بیان نمود: اگر به دنبال کاهش استفاده از برنامه های خارجی و بومی سازی هستیم، باید بتوانیم برنامه های داخلی را ارتقا و به رتبه یک برسانیم.
گل محمدی در مورد صدمه های اجتماعی فضای مجازی تاکید کرد: اپلیکیشن اینستاگرام دارای نخستین رتبه در عرضه محتوای نامناسب است و متأسفانه کسی در این حوزه پاسخگو نیست. ما هم راهی جز فرهنگ سازی برای مقابله با این صدمه ها نداریم.
وی ضمن اشاره به ضرورت سواد رسانه ای اظهار داشت: متأسفانه سواد رسانه ای و سبد فرهنگی در خانواده های ما وجود ندارد و اگر بتوانیم این مورد را از راه نهادهای آموزشی و فرهنگی وارد فضای خانواده نماییم، صدمه های فضای مجازی کاسته می شود.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون های مجمع جوانان استان تهران اضافه کرد: این مهارت می تواند توسط متخصصین و سازمان های مردم نهاد بخصوص سازمان های مردم نهاد جوان که پل ارتباطی حکومت و مردم هستند، به جامعه انتقال یابد.
گل محمدی ضمن اشاره به فعالیتهای سمن های جوانان تاکید کرد: از زمانی که سازمان های مردم نهاد جوانان رسمیت یافتند، کارهای خوبی در عرصه تولید محتوا انجام شده است. بعنوان مثال در حوزه ازدواج، جلوگیری از کرونا، طلاق و صدمه های اجتماعی، محتواهایی همچون موشن گرافی، تولید کلیپ و غیره به فضای مجازی تزریق شده است.


منبع:

1400/05/20
23:59:28
0.0 / 5
616
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog