وضعیت دانشگاه های کانادا برای هفته بازگشایی

با نزدیک شدن به شروع سال تحصیلی جدید، چندین دانشگاه در ایالت انتاریو کانادا، به صورت ترکیبی(مجازی و حضوری) فعالیت خویش را آغاز خواهند کرد.

وضعیت دانشگاه های کانادا برای هفته بازگشایی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، بر این اساس دانشگاه "تورنتو"(Toronto)، دانشگاه "یورک"(York)، دانشگاه "مک مستر همیلتون"(McMaster Hamilton)، دانشگاه "ترنت"(Trent) و دانشگاه لیک هد"(Lakehead) همچون دانشگاه هایی هستند که تلفیقی از رویدادهای مجازی و حضوری را عرضه می دهند.
عرضه برنامه ترکیبی در این دانشگاه ها در حالی مطرح می شود که موارد مبتلا شدن به کووید-۱۹ در ایالت انتاریو کانادا روند صعودی داشته است و دانشگاه ها قوانین واکسیناسیون خویش را با عنایت به شرایط به روزرسانی کرده اند و بعضی از آنها تزریق واکسن را برای حضور در محوطه دانشگاه الزامی اعلام نموده اند.
دانشگاه "مک مستر" در اطلاعیه ای اعلام نمود: هفته خوش آمدگویی سال جاری با رویکرد ترکیبی صورت خواهد گرفت و رویدادهای مجازی افزایش پیدا کرده و تنها تعداد کمی از رویدادها به صورت حضوری خواهد بود.
دانشگاه های کانادا اعلام نموده اند که اگر رویدادی را برگزار کنند، تنها در فضای باز خواهد بود.
دانشگاه لیک هد اعلام نمود که ترکیب فعالیتهای مجازی و حضوری به اسکان طیف وسیعی از دانشجویان کمک خواهد نمود.
دانشگاه ترنت اعلام نمود که در طول تابستان جلساتی را به صورت مجازی برگزار کرده است تا دانشجویان در گروه های کوچک با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این دانشگاه برنامه ریزی کرده تا رویدادهای حضوری را فقط در فضاهای باز برگزار کند.
"نونا رابینسون" از مسؤلان دانشگاه ترنت اظهار نمود: ما با داشتن فضای سبز وسیع در محوطه دانشگاه، این امکان را داریم که دانشجویان با خیال راحت در رویدادهای هفتگی شرکت نمایند.
دانشگاه تورنتو اعلام نمود که در ترم آتی، برای آن دسته از دانشجویانی که در خوابگاه ها و محوطه دانشگاه زندگی می کنند، فعالیتهای حضوری بیشتری را در گروه های کوچک برگزار خوا هد کرد.
در این میان، بعضی از دانشگاه های کانادا به دانشجویان سال دوم اجازه داده اند که در رویداد خوش آمدگویی سال جاری شرکت نمایند. چونکه سال قبل به علت شیوع کروناویروس، امکان حضور آنها در این مراسم وجود نداشت و برای نخستین بار است که این دانشجویان در محوطه دانشگاه حضور پیدا می کنند.
مسؤلان دانشگاه دولتی براک هم اعلام نمودند که برنامه های حضوری و مجازی را پیش خواهند گرفت.
"برد کلارک" مدیر بخش زندگی دانشجویی این دانشگاه اظهار داشت: دانشجویان ما زمان سختی داشته اند و پاندمی کووید-۱۹ تاثیرات بدی در درس و زندگی آنها داشته است.
وی افزود: ما در دانشگاه براک مسئولیت خویش را در برابر بازگشت مجدد دانشجویان به محوطه دانشگاه به جدیت پیگیری میکنیم و تلاش میکنیم که ایمنی و سلامتی آنها را در اولویت قرار دهیم.
دانشگاه یورک واقع در شمال انتاریو هم رویداد استقبال از دانشجویان را به صورت حضوری انجام می دهد و برنامه های جامع بهداشتی گوناگونی را برای رفاه حال شرکت کنندگان در نظر گرفته است.
گفتنی است، ترم جدید اغلب دانشگاه های کانادا، ماه جاری شروع می شود.
منبع:

1400/06/16
11:04:47
0.0 / 5
525
تگهای خبر: برنامه , دانشگاه , شركت , مراسم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
sunblog