شروع ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد علوم پزشکی

بلاگ سان: پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی از امروز شنبه 10 مهر می توانند نسبت به ثبت نام در مراکز پذیرفته شده اقدام نمایند.

شروع ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد علوم پزشکی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی هر دانشگاه طی یکی از روزهای مشخص شده، به مدت یک هفته و از امروز شنبه ۱۰ تا روز ۱۷ مهرماه بنا بر اعلام هر دانشگاه و بوسیله سایت همان دانشگاه، صورت می گیرد.
بدین سبب کلیه پذیرفته شدگان جهت اطلاع از زمان، مکان، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام به سامانه دانشگاه مربوطه مراجعه کنند.
برمبنای آئین نامـه آموزشی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی هر گونه انتقال، تغییر رشته و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسـته ممنـوع است. بدین سبب با توجه به این که محل پذیرش را خود فرد و با آگاهی کامل تعیین کرده، پس هیچ نوع تغییـر در محل پذیرش انجام نخواهد گرفت.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز تاکید کرده مدارک ثبت نام مورد نیاز باید به دانشگاه محل پذیرش ارائه شوند و این مدارک توسط دانشگاه، مورد بررسی قرار خواهند گرفت. درصورت محرز شدن عدم رعایت ضوابط و مقررات توسط داوطلب، همین طور واجد شرایط نبودن فـرد جهت شرکت و پذیرش در آزمون و رشته مربوطه، مغایرت و عدم صحت مدارک، مغایرت اطلاعات اعـلام شـده از ادامه تحصیل فرد ممانعت به عمل آمده و ضمن لغو قبولی فرد، طبق مصوبات هیئت بدوی رسیدگی به تخلفـات در آزمون ها با داوطلب برخورد خواهد شد.

همین طور عدم مراجعه و ثبت نام هر یک از پذیرفته شدگان طی تاریخ های مقرر در دانشگاه، به منزله انصراف بوده و هیچ نوع اعتراضی در این مورد پذیرفته نخواهد شد.
پذیرفته شدگانی که بعد از ثبت نام در دانشگاه، انصراف دهند یا جهت ثبت نام مراجعه نکنند، حق شرکت در آزمون ورودی سال بعد وزارت بهداشت برای این مقطع را ندارند.

داوطلبانی که علاوه بر آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم یـا سـایر مراکـز نیـز پذیرفته شده اند، ملزم به ثبت نام در یکی از دو محل هستند و در صورت محرز شدن ثبت نام در هر دو محل، قبـولی آنها در رشته های مربوط به وزارت بهداشت در هر مرحله از تحصیل "کان لم یکن" تلقی می شود.

یکی از شرایط پذیرش در سهمیه های رزمندگان و ایثارگران و استعدادهای درخشان با آزمون کسب حدنصـاب لازم است، پس داوطلبان این سهمیه ها که حد نصـاب لازم را کسـب نکرده اند، حـائز شرایط پـذیرش در ایـن سهمیه نبوده اند. به عبارتی داوطلب در اولین مرحله در چند برابر ظرفیت پـذیرش دارای حـد نصاب بـوده و مجـاز بـه انتخاب رشته محل شده است، ولی در این مرحله (به انـدازه ظرفیـت پـذیرش) حـائز حدنصـاب لازم نشده است.

همچنـین ممکنست برخی از متقاضیان این سهمیه ها با وجود کسب حدنصاب جزء پذیرفته شدگان نباشند کـه دلیل آن تکمیل شدن ظرفیت پذیرش، با نفرات حائز نمرات بالاتر این سهمیه است.

افرادی که مجاز به انتخاب محل شده و انتخاب محل خودرا انجام داده اند، باردیگر اسامی محل هایی که انتخاب نموده اند دریافت می کنند، تا داوطلب جایگاه خودرا در هر یک از دانشگاه های انتخابی، در مقایسه با سایر افرادی که این دانشگاه را انتخاب نموده اند، ببیند.
منبع:

1400/07/12
00:07:55
0.0 / 5
482
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
sunblog