وزیر علوم :

عجله ای برای تغییر مدیریت دانشگاه ها نداریم

وزیر علوم با تاکید بر اینکه عجله ای برای تغییر مدیریت دانشگاه ها نداریم، اظهار نمود: مدیران دانشگاه ها به تدریج و به مرور انتخاب خواهند شد و کسانی راانتخاب می نماییم که علاوه بر توانمندی های علمی در میان دانشگاهیان دارای محبوبیت باشند.

عجله ای برای تغییر مدیریت دانشگاه ها نداریم
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی زلفی گل در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید دانشگاه تهران در مورد آخرین تصمیم وزارت علوم برای تغییر و تحولات مدیریت آموزش عالی تصریح کرد: تغییرات در دانشگاه ها به مرور انجام می گیرد اما برای این کار عجله ای نداریم چون که روسای دانشگاه ها سرمایه های بزرگ کشور هستند و همینجا هم ما عجله ای برای تغییر آنها نداریم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: تصمیم داریم به مرور زمان افراد شایسته را برای مدیریت دانشگاه ها انتخاب نماییم و جابه جایی ها صورت بگیرد تا روح و انرژی جدیدی در فضای دانشگاه را شاهد باشیم.
وزیر علوم تصریح کرد: نخستین معیار ما برای تغییر و تحولات مدیریتی در دانشگاه ها توانمندی و کارآمدی افراد است و افراد باید علاوه بر آن مقبولیت، محبوبیت و تجربه کافی را داشته باشند. ضمن اینکه برای تحولات مورد نظر دولت برنامه ای داشته باشند.
وی در مورد تصمیم این وزارت خانه برای تشکیل معاونت فناوری اظهار نمود: خوشبختانه با زحماتی که جامعه دانشگاهی ما کشیدند ما رتبه اول علمی منطقه را با اختلاف زیاد به دست آورده ایم و باید تلاش نماییم ضمن اینکه رتبه خویش را ارتقاء می دهیم و برج فناوری کشور را هم به مانند آن ارتقاء دهیم تا از نظر فناوری و تبدیل ثروت از دانش هم رتبه برتر را به دست بیاوریم. به همین جهت معاونت فناوری را در ساختار وزارت علوم تاسیس را داشته باشیم.
وزیر علوم تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد دامنه فعالیتهای پارک های علم و فناوری را هم توسعه دهیم و شرکتهای دانش بنیان و دانش پایه را هم ارتقاء دهیم و مراکز رشد ما توسعه یابند. ضمن اینکه هسته های رشد افزایش یابد و کمک نماییم این هسته ها به پارک های علم و فناوری وارد شوند و به مرور به شرکتهای دانش بنیان تبدیل گردد.1400/07/13
23:12:32
0.0 / 5
495
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog