زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد مشخص شد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تا اختتام هفته جاری آگاهی داد و اظهار داشت: کلاس های آموزشی پذیرفته شدگان این آزمون در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از آبان ماه شروع خواهد شد.

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد مشخص شد
فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این خبر اظهار نمود: آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی طی روزهای ۶ تا ۸ تیر انجام شد و تعداد ۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب در این آزمون شرکت کردند که حدود ۵۳ درصد داوطلبان را زنان تشکیل می دادند.
ایشان سپس اشاره کرد: آزمون ارشد ۱۴۰۰، در ۶ گروه آموزشی انجام شد که در گروه علوم انسانی بیش از ۴۰۸ هزار نفر، در گروه علوم پایه بیش از ۳۵ هزار نفر، در گروه فنی و مهندسی بیش از ۱۲۵ هزار نفر، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ۱۴ هزار و ۶۷۲ نفر، در گروه هنر ۴۶ هزار و ۸۵۶ نفر، در گروه دامپزشکی ۲ هزار و ۵۴۵ نفر و مجموعا ۶۳۴ هزار و ۵۹ داوطلب در این آزمون شرکت کردند. از مجموع ۱۳۱ رشته امتحانی آزمون کارشناسی ارشد، ۶۴ رشته آن "بین رشته ای" است و داوطلب می توانست به جز رشته اول خود در این رشته ها نیز متقاضی باشد.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر این که نتایج نهایی پذیرفته شدگان ارشد ۱۴۰۰ تا اختتام هفته اعلام می شود، اعلام نمود: کلاس های آموزشی پذیرفته شدگان این آزمون در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از آبان ماه شروع خواهد شد.
زرین اظهار نمود: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سال قبل حدودا ۱۴۷ هزار نفر بود و حدودا ۱۳۰ هزار ظرفیت نیز در دانشگاه آزاد اسلامی وجود داشت و باتوجه به ضریب ریزش ها، امسال ظرفیت پذیرش داوطلب ارشد در کل زیر نظام ها حدود ۳۰۰ هزار نفر پذیرش می شوند و حدودا ۵۰ درصد داوطلبان می توانند وارد دانشگاه شوند.1400/07/26
23:15:27
0.0 / 5
478
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
sunblog