رئیس فراكسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی عنوان كرد؛

بیمه زنان خانه دار مطالبه جدی در بین زنان است

به گزارش بلاگ سان رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بیمه زنان خانه دار مطالبه ای جدی در بین زنان شده است و از همین جهت مکلفیم پاسخ مناسبی به این مطالبه مردمی در نظر داشته باشیم.

بیمه زنان خانه دار مطالبه جدی در بین زنان است

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، فاطمه قاسم پور رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در صفحه مجازی خود نوشت: «بیمه زنان خانه دار یکی از مطالبی است که از سال ها پیش مطرح شده و همیشه در شعارهای انتخاباتی، برنامه های توسعه و مصوبات بودجه ای در نظر گرفته می شود اما همچنان مسئله ای بر زمین مانده است.
پس از گذشت سال ها طرح موضوع بیمه زنان خانه دار توسط مسئولان و عدم تحقق آن، شاهد می باشیم مطالبه بیمه زنان خانه دار، مطالبه ای جدی در بین زنان شده است و از همین جهت مکلفیم پاسخی مناسب به این مطالبه مردمی در نظر داشته باشیم. این بیمه، بااینکه موضوعی مهم و قابل توجه و در امتداد پشتیبانی از شأن خانه داری و زنان خانه دار است اما از ابتدا مسیر آن به خوبی طراحی نشده و همین مورد نیز مشکلات عدیده ای را در پروسه تحقق و اجرا به وجود آورده است.
امسال در فراکسیون زنان و خانواده مجلس طی جلسات گوناگون با کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس، سناریوهایی جهت تحقق بهینه بیمه زنان خانه دار طراحی شد و هر سناریو مورد بررسی و تدقیق قرار گیرد.
روز گذشته نیز در جلسه ای با حضور اعضای فراکسیون، کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس و مسئولان بخش های مختلف اجرائی این سناریوها مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد بر طبق ملاحضات مطرح شده، یکی از سناریوها توسط کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس در جلسات آتی تکمیل و نهایی سازی شود.
مطالبات زنان نقطه حساسیت نهاد قانونگذار بوده و اهتمام می نماییم به بهترین نحو ممکن و به دور از شعارزدگی پاسخگوی مطالبات باشیم.»


منبع:

1400/08/03
21:59:32
0.0 / 5
489
تگهای خبر: برنامه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog