کدام دانشگاه ها از هفته آینده آموزش حضوری صددرصدی دارند؟

به گزارش بلاگ سان مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم با تکیه بر این که دانشگاه هایی که تعداد بیشتری از دانشجویان آنها بومی است، می توانند از هفته دیگر آموزش حضوری خویش را شروع کنند، اظهار داشت: دانشگاه های علمی کاربردی و فنی وحرفه ای همچون این دانشگاه ها هستند.

کدام دانشگاه ها از هفته آینده آموزش حضوری صددرصدی دارند؟
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر محمد رضا آهنچیان با حضور در خط خبری شبکه خبر به آخرین سیاست های وزارت علوم در مورد نحوه آموزش دانشجویان از هفته آینده اشاره نمود و اظهار داشت: در طول ۲۰ ماه از انتشار کرونا ویروس، آموزش به معنای مجازی به صورت صد درصدی در دانشگاه ها پیاده شد.
وی خاطرنشان کرد: بر مبنای سیاست وزارت علوم بنا است بعضی از زیر نظام های آموزشی نظیر دانشگاه جامع علمی کاربردی و سپس دانشگاه فنی وحرفه ای که دانشجویان غیر بومی کمتری دارند، اعلام گردید که می توانند از ۱۵ آبان ماه یعنی از هفته آینده به صورت صددرصد آموزش حضوری داشته باشند که دانشگاه علمی کاربردی این برنامه را اعلام و دانشگاه فنی و حرفه ای هم بزودی اطلاع رسانی خواهد نمود.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم همینطور تصریح کرد: تمامی دانشگاه های دولتی و زیرنظام های وابسته به آن نظیر پیام نور و موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه های در رابطه با وزارت علوم پروتکلهای خویش را در مورد عملیاتی کردن آموزش حضوری دارند.
دکتر آهنچیان تصریح کرد: اگر امکان اسکان خوابگاهی برای دانشجویان در این دانشگاه ها جهت پذیرایی از دانشجویان با رعایت پروتکلهای بهداشتی وجود داشته باشد، دانشجویان به شکل تدریجی و به عبارتی در مراحل زمانی مختلف در دانشگاه ها حضور پیدا خواهند کرد، اما اولویت آموزش دانشجویان با دروس عملی یعنی آزمایشگاهی، کارگاه، مزرعه، آتلیه و غیره است.
وی افزود: اگر دانشگاهی امکانش را داشته باشد و از تعداد دانشجویان بومی بیشتری برخوردار باشد، می تواند در دروس نظری هم دانشجویان را به صورت صد درصدی به دانشگاه فرابخواند، منتها با عنایت به مراعات پروتکلهای بهداشتی و ضرورت حفظ فاصله گذاری های دو متر مربع در کلاس های درسی و فضاهای عمومی و ضریب نفوذ در محل های عمومی نظیر اجتماعات دانشجویی امکان دارد این ویروس را داشته باشد و بنابراین دانشگاه ها با ملاحظه و حفظ اولویت سلامتی دانشجویان آموزش حضوری را آغاز خواهند کرد.
منبع:

1400/08/11
09:15:41
0.0 / 5
497
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه , شبكه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
sunblog