رئیس دانشگاه پیام نور اعلام كرد

کوشش برای برگزاری حضوری قسمتی از امتحانات اختتام ترم

بلاگ سان: رییس دانشگاه پیام نور از تلاش این دانشگاه برای برگزاری حضوری قسمتی از امتحانات اختتام ترم آگاهی داد و اظهار داشت: با کاهش میزان خطر مبتلاشدن به کرونا، به تدریج و همگام با سایر دانشگاه ها حداقل قسمتی از آزمون ها را بصورت حضوری برگزار خواهیم کرد.

کوشش برای برگزاری حضوری قسمتی از امتحانات اختتام ترم
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم تقی زاده در نشست هم اندیشی با روسای مناطق ۹ و ۱۰ دانشگاه پیام نور ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: بطور قطع، حفظ سلامتی دانشجویان و خانواده های آنها مهم ترین اولویت دانشگاه پیام نور خواهد بود و همانطور که دانشگاه همزمان با شیوع کرونا، در امتداد سیاست های ستاد ملی مبارزه با کرونا، دوره های آموزشی و آزمون های دانشجویان را در بستر الکترونیکی برگزار کرد، با کاهش میزان خطر مبتلاشدن به این بیماری نیز به تدریج و همگام با سایر دانشگاه ها مبادرت به برگزاری حداقل قسمتی از آزمون ها بصورت حضوری خواهدنمود.
وی حفظ کیفیت در تمامی عرصه های علمی، پژوهشی و فرهنگی را ضروری دانست و اشاره کرد: دانشگاه پیام نور بعنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور به دنبال شایسته سالاری، تزریق امید و نشاط در دانشگاه است که این امر نیز در گرو گسترش کارهای علمی برون مرزی، افزایش کارهای فرهنگی و تقویت زیرساخت های لازم برای ارائه خدمات گسترده به دیگر دانشگاه ها و ارگانها است.
دکتر تقی زاده با اشاره به ظرفیت های بالقوه دانشگاه پیام نور اظهار داشت: این دانشگاه با ظرفیت های مختلفی که در تمامی حوزه ها داراست می تواند پشتیبانی کننده دیگر دانشگاه ها باشد و امکاناتی را فراهم آورد که دیگر دانشگاه ها برای تامین آن نیازمند عقد قرارداد با بدنه غیردولتی نباشند.
سرپرست دانشگاه پیام نور همین طور ورود دانشگاه به عرصه تجاری سازی و پژوهش را بسیار حیاتی دانست و اشاره کرد: امضای تفاهم نامه با پارک های علم و فناوری و مراکز رشد بسیار کمک کننده خواهد بود و امکان رشد همه جانبه دانشگاه را فراهم خواهدنمود.
تقی زاده با عنوان این که چالش های دانشگاه در طول چند سال اخیر تغییر کرده است، گفت: در سالهای قبل، آمار بالای جمعیت دانشجویی، دغدغه هایی چون اختصاص فضای فیزیکی مناسب، افزایش تعداد اعضای هیات علمی و افزایش تعداد کارمندان به نسبت جمعیت دانشجویی را می طلبید تا بتوانیم به درستی پاسخگوی نیاز دانشجویان باشیم و امروز به سبب کاهش جمعیت دانشجویی و مشکلات تحریم اقتصادی، دانشگاه باید به دنبال کسب درآمدهای اختصاصی برای تامین نیازهای به حق دانشجویان باشد.
رییس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: دانشگاه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و تامین بودجه های فرهنگی می تواند از تجربیات موفق تعدادی از استانها در حوزه درآمدزایی استفاده نماید. تعدادی از استانها به شکل مطلوبی از ظرفیت اراضی کشاورزی و باغداری برای تولید کرم ابریشم و گیاهان دارویی بهره برده اند که می توان این تجربیات را در دیگر استانها بعنوان الگو اجرا کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، تقی زاده، بار دیگر بر لزوم بهره مندی از ظرفیت مراکز بین الملل، دوره های آموزش های آزاد، تجهیزات آزمایشگاهی و تدوین کتب دانشگاه به زبان های مختلف اصرار کرد و اظهارداشت: اقبال عمومی به دانشگاه پیام نور، مسئولیت این دانشگاه را سنگین تر کرده است. خیلی از دانشجویان دانشگاه پیام نور از مناطق کم برخوردار کشور هستند که این دانشگاه را به سبب شهریه پایین و سهل الوصول بودن برای تحصیل برگزیده اند و وظیفه ما این است که شرایطی را ایجاد نماییم تا هیچ دانشجویی به سبب مشکلات مالی از تحصیل بازنماند.
رییس دانشگاه پیام نور در پایان همگرایی همه بخش های دانشگاه در انجام امور را ضروری دانست و اظهار نمود: دستیابی به اهداف، جز با همدلی، همراهی و همگرایی بدنه دانشگاه در اجرای امور و ترویج فرهنگ نظام مقدس جمهوری اسلامی محقق نخواهد شد و لازم است برای این منظور خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور متحد، یکپارچه و هماهنگ پای کار بایستند.
منبع:

1400/08/23
09:55:53
0.0 / 5
407
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog