امتحانات اختتام ترم دانشجویان کارشناسی ارشد پیام نور حضوری شد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور جزییات و نحوه ارزشیابی دروس اختتام نیمسال تحصیلی 1400- 1401 را اعلام نمود.

امتحانات اختتام ترم دانشجویان کارشناسی ارشد پیام نور حضوری شد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا دل افکار ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: باتوجه به شرایط خاص ناشی از بیماری کرونا و بمنظور ارتقای کیفیت ارزشیابی دروس و صیانت از سلامت دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان اداری، ارزشیابی های دروس در آخر نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در مقاطع کارشناسی بصورت "الکترونیکی" و کارشناسی ارشد بصورت "حضوری" برگزار می گردد.
وی درباب ارزشیابی دروس در مقطع کارشناسی اظهار داشت: برگزاری آزمون اختتام نیمسال در مقطع کارشناسی الزامی است و کلیه ارزرشیابی های دروس نظری نیم سال تحصیلی جاری بصورت غیر حضوری و فقط در بستر الکترونیکی اعلام شده توسط هر استان انجام می شود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور اضافه کرد: دانشگاه های پیام نور در سطح کشور موظف می باشند برای برگزاری آزمون های اختتام نیمسال در مقطع کارشناسی یک بستر الکترونیکی غیر حضوری یکپارچه، تعیین کنند و بعد از ارزیابی های لازم و حصول اطمینان از سرویس دهی بستر مذکور تا اختتام مهلت ثبت نمرات، اطلاعیه های لازم را تا ۱۰ آذرماه به دانشجویان اعلام کنند.
وی با عنوان این که ارزشیابی دروس نظری در بازه زمانی ابلاغ گردیده در برنامه امتحانات و منطبق با جدول زمانبندی و تاریخ از قبل تعیین شده، برگزار می شود، اضافه کرد: چنانچه تعدادی از اساتید مایل به برگزاری آزمون اختتام ترم در تاریخی پیش از تاریخ تعیین شده باشند، می توانند ضمن توافق با استان و کلیه دانشجویان درس، آزمون را در همان سامانه معرفی شده، برگزار کنند.
به گزارش روابط عمومی، دل افکار اشاره کرد: ارزشیابی های اختتام ترم مستمر دروس نظری نیم سال تحصیلی جاری (با سهم ۱۲ نمره از ۲۰ نمره) برمبنای آزمون انجام می شود و باید سوالات آزمون توسط اساتید در سامانه طراحی و بارگذاری شود.
دکتر دل افکار درباب ارزشیابی میان ترم ضمن تاکید بر این که کلیه ارزشیابی ها لزوما باید در قالب منبع اعلام شده باشد، اظهار داشت: ارزشیابی میان ترم (با سهم ۸ نمره از ۲۰ نمره) می تواند با برگزاری آزمون در سامانه معرفی شده و یا استفاده از روش های جایگزین مانند ارائه کار تحقیقی صورت گیرد.
وی ادامه داد: عدم شرکت دانشجو در ارزشیابی در تاریخ و ساعت اعلام شده به منزله غیبت در جلسه امتحان است واساتید درس با نظارت مرکز موظف می باشند، طبق تقویم آموزشی نسبت به ثبت غیبت در سامانه گلستان اقدام نمایند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور، شناسایی دانشجویانی که امکان استفاده از ابزارهای ارتباطی مورد نیاز را ندارند، ضروری عنوان نمود و اضافه کرد: تمامی مراکز دانشگاه موظف می باشند تا تاریخ ۲۰ آذرماه سال جاری این دسته از دانشجویان را شناسایی کرده و هماهنگی و تمهیدات لازم را با نزدیکترین مرکز/واحد پیام نور و یا محل تحصیل فراهم آورند تا ارزشیابی آنها توسط مرکز/واحد، صورت گیرد.
دکتر دل افکار ثبت نمره ارزشیابی اختتام ترم دانشجویان را منوط به تسویه حساب شهریه دانست و اضافه کرد: دانشجویان موظف اند پیش از شروع ارزشیابی این نیم سال تحصیلی، نسبت به پرداخت کامل شهریه خود اقدام نمایند.
وی گفت: درس حفظ جزء ۳۰ قرآن در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بصورت غیرحضوری و بر روی بستر سامانه معرفی شده از طرف استان برگزار می گردد.
دل افکار درباب ارزشیابی دروس در مقطع کارشناسی ارشد اظهار داشت: ارزشیابی های کلیه دروس نظری مقطع کارشناسی ارشد در بازه زمانی ابلاغ گردیده در برنامه امتحانات و منطبق با جدول زمانبندی و تاریخ از قبل تعیین شده، بصورت متمرکز و حضوری توسط مرکز سنجش و آزمون دانشگاه برگزار می گردد.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور گفت: ارزشیابی کلیه دروس جبرانی مقطع کارشناسی ارشد همانند دروس مقطع کارشناسی بصورت غیرمتمرکز و روش انجام آن غیرحضوری است و در سامانه معرفی شده در استان و توسط استاد ذیربط انجام خواهد پذیرفت.1400/08/25
23:17:44
0.0 / 5
358
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog