جزئیات برگزاری کلاس های حضوری دانشگاه آزاد

دستورالعمل نحوه برگزاری کلاس های درسی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ گردید.

جزئیات برگزاری کلاس های حضوری دانشگاه آزاد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل «نحوه برگزاری کلاس های درسی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰» را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ کردند.
این دستورالعمل مطابق با ردیف اول راهکنش متناسب سازی و تعادل بخشی به دوره های تحصیلی و حجم آموزش نظری، عملی و مهارتی به تناسب اهداف رشته تحصیلی و ماهیت دروس با اولویت مقاطع کاردانی و کارشناسی و بسته کاری «ارتقای کیفیت و کارآمدی دوره های تحصیلی» در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و با عنایت به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و تغییرات رنگ بندی کرونایی شهرها، جهت اجرا از ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۰ ابلاغ گردیده است.
بر اساس بندهای این دستورالعمل، کلاس های درسی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، در تمامی مقاطع تحصیلی که شهرهای آنها برابر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا به رنگ های آبی و زرد اعلام می شوند، به صورت حضوری (با رعایت پروتکلهای بهداشتی) تشکیل خواهد شد.
همچنین تشکیل کلاس های حضوری صرفا در مورد دروسی است که دارای ظرفیت حداکثر ۳۰ نفر باشند. بدیهی است برگزاری کلاس های درسی با ظرفیت بیشتر از ۳۰ نفر همچنان به صورت مجازی خواهد بود.
در این دستورالعمل آمده است: به منظور رعایت بیشتر پروتکلهای بهداشتی، واحدهای دانشگاهی بگونه ای برنامه ریزی کنند که حداقل ۶۰ درصد کلاس های درسی واحد دانشگاهی که برابر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا به رنگ های آبی و زرد اعلام شده، به صورت حضوری تشکیل گردد. تمامی دروس عملی، کارگاهی، آزمایشگاهی و قسمت عملی درس / دروس نظری-عملی در تمامی شهرها (با رنگ بندی مختلف)، به صورت حضوری و با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، لازم است واحدهای دانشگاهی در برگزاری کلاس های حضوری، ضوابط در رابطه با پروتکلهای بهداشتی (رعایت حداقل فاصله اجتماعی ۱/۲ متر، ضدعفونی کردن کلاس های درسی و... ) را رعایت نمایند. برگزاری تعداد ۱۶ جلسه کلاس (حضوری و مجازی) الزامی است.
منبع:

1400/08/28
22:27:32
0.0 / 5
413
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog