مدیر كل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان مطرح كرد؛

رضایت ۷۱ درصدی جوانان از کارگاه های آموزشی ازدواج

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان اظهار داشت:  در ارزیابی هایی که از کیفیت برگزاری کارگاه های آموزشی حضوری صورت گرفته است 71/1 درصد افراد این کارگاه ها را خوب و بسیار عالی ارزیابی کردند

رضایت ۷۱ درصدی جوانان از کارگاه های آموزشی ازدواج

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، اعظم کریمی، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان درباب اثربخشی کارگاه های آموزشی ازدواج اظهار داشت: برگزاری کارگاه های آموزشی ازدواج، قبل، حین و پس از ازدواج از تکالیف وزارت ورزش و جوانان است و از اهتمام جدی نسبت به کیفیت بخشی برگزاری این کارگاه ها در شهرستان های کل کشور وجود دارد به همین جهت ضروری بود که باتوجه به برگزاری مستمر کارگاه ها در استانها و شهرستان های کشور در قالب پیمایشی میزان اثربخشی کارگاه ها شناسایی شده که بدین جهت این اقدام توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ایسپا در ۲۰ استان کشور به انجام رسید.
وی در ادامه به برخی نتایج حاصل از این پیمایش اشاره نمود و اضافه کرد: طبق پیماش «دیدگاه جوانان درباب اثر بخشی کارگاه های آموزشی ازدواج» از مجموع ۵۰۱ نفر شرکت کننده حاضر در این پیمایش ۷۱/۷ درصد آنها را زنان و ۲۸/۳ درصد را مردان تشکیل داده اند. و بر طبق یافته های توصیفی طرح حاضر، ۲۸/۱ درصد از پاسخگویان بیشتر از پنج جلسه در کارگاه های آموزشی ازدواج شرکت کرده اند.
کریمی اظهار نمود: ۴۸/۱ درصد بصورت مجازی و ۴۵/۳ درصد نیز بصورت حضوری در کارگاه های ذکر شده شرکت کرده اند؛ یافته های مربوط به دیدگاه افراد مجرد درباب کارگاه های ازدواج نشان میدهد که برای ۹۱/۸ درصد از افراد مجرد مشاوره پیش از ازدواج برای انتخاب همسر به میزان زیادی ضروری تلقی شده است.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان عنوان کرد: ۷۲/۷ درصد از افراد معتقدند که کارگاه های آموزشی در شناسایی خطاهای رایج در انتخاب همسر، به میزان زیادی به آنان کمک کرده است همین طور ۶۹/۶ درصد از مجردها براین باورند که این کارگاه ها می توانند به میزان زیادی آنان را در شناسایی مشکلات پیش از ازدواج و دوران آشنایی راهنمایی کند.
وی بیان کرد: ۶۴/۳ درصد از افراد در غلبه کردن بر شک و تردیدها در انتخاب همسر و ۷۳/۵ درصد از پاسخگویان مجرد معتقدند که این کارگاه ها در تصمیم گیری آنها برای ازدواج کمک کننده بوده است.
کریمی اشاره کرد: باتوجه به داده های مربوط به دیدگاه افراد متأهل درباب کارگاه های ازدواج ۴۸ درصد از متاهلان معتقدند که کارگاه های آموزشی به میزان زیادی در یادگیری شیوه های حل اختلاف بین خود و همسرشان کمک کرده است همین طور ۴۹/۲ درصد افراد متأهل معتقد بودند این کارگاه ها به میزان زیادی بر بهبود روابط و صمیمت در زندگی مشترک به آنها کمک کرده است.
وی اظهار نمود: ۵۵/۷ درصد از افراد متأهل معتقد بودند که کارگاه های آموزشی به میزان زیادی در غلبه بر خطاهای رایج در زندگی مشترک مثل سرزنش، بی احترامی، سکوت و … کمک کننده بوده است و ۵۶/۲ درصد معتقد بودند این کارگاه ها در تربیت صحیح فرزندان شأن و یا ایجاد ارتباط مؤثر به آنان مؤثر بوده است.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان اشاره کرد: در ارزیابی هایی که از کیفیت برگزاری کارگاه های آموزشی حضوری صورت گرفته است ۷۱/۱ درصد افراد این کارگاه ها را خوب و بسیار عالی ارزیابی کرده اند همین طور ۴۶ درصد نیز ارزیابی خوب و بسیار خوبی از کارگاه های آموزشی مجازی داشتند و بطور کلی ۸۶/۶ در صد از شرکت کنندگان متأهل در این کارگاه ها، از آموزش های ارائه شده احساس رضایت داشتند.

1400/08/30
12:16:38
0.0 / 5
364
تگهای خبر: آموزش , برنامه , جوانان , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog