یادداشت،

پشتیبانی از جایگاه مادران با تصویب طرح جوانی جمعیت

به گزارش بلاگ سان مشاور امور زنان وزیر کار اظهار داشت: یکی از محاسن قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت این است که فضای بی توجه به نقش مادران و همسرانه را اصلاح می کند.

پشتیبانی از جایگاه مادران با تصویب طرح جوانی جمعیت

نرجس بختیار خلج، مشاور امور زنان وزیر کار در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد نوشت؛ «بعد از مدت ها زحمت متخصصین و دغدغه مندان سرانجام قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» ابلاغ گردید.
این قانون مقرر است باتوجه به بندهای مختلفی که دارد فرزندآوری را برای خانواده های ایرانی آسان تر و دلپذیرتر کند و از دغدغه والدین در ابعاد مختلف بکاهد همین طور نقش به سزایی در تقویت بنیاد خانواده داشته باشد، ان شاالله با همت و همگرایی که در بخش های مختلف اجرائی کشور و ارتباطی که با سایر قوا وجود دارد در آینده ای نزدیک شاهد رونق همه جانبه کشور باشیم.
یکی از محاسن قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت این است که فضای بی توجه به نقش مادرانه و همسرانه اصلاح شده و موانع پیش روی خانواده های مشتاق به امور ازدواج و فرزند آوری تا حد مطلوبی مرتفع شده است.
بخش مهم مشکلات ما درباب قوانین، ناشی از عدم اجرا یا اجرای ناقص و کم توجهی به قانون بوده اما درباب قانون تحکیم خانواده و جوانی جمعیت تلاش شده جوانب مختلف اجرای قانون و نظارت به آن توجه ویژه شود.
هدف قانون، تشویق جوانان و خانواده ها به ازدواج و فرزندآوری است که حمایت ها و تسهیلات در این خصوص در نظر گرفته شده و ان شاالله با همکاری و همراهی مجموعه های مختلف در کمتر از یک دهه مشکل جمعیت کشور حل خواهد شد.
در خصوص زنان خانه دار دارای سه فرزند و بند ب ماده ۱۰۳ نیز لازم به ذکر است قانون برنامه ششم توسعه تسهیلاتی برای بیمه مادران دارای سه فرزند و بیشتر دیده شده است که به دلایلی که برای ما هم معین نیست این بخش تا حالا مغفول مانده است!
با این حال دولت جدید و وزیر محترم کار در امتداد پشتیبانی از محرومین، کرامت و تحکیم خانواده اقداماتی را انجام داده و طبیعتاً در مورد این بند نیز به دنبال تهیه اقدامات اجرائی و تحقق بیمه این عزیزان هستند.
امیدواریم با روحیه جهادی و متخصصان متعهدی که در بخش های مختلف وجود دارد کارهای زمین مانده همچون این مورد به زودی صورت گیرد.


منبع:

1400/09/01
16:30:26
0.0 / 5
469
تگهای خبر: برنامه , جوانان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
sunblog