یادداشت،

پشتیبانی از جایگاه مادران با تصویب طرح جوانی جمعیت

پشتیبانی از جایگاه مادران با تصویب طرح جوانی جمعیت

به گزارش بلاگ سان مشاور امور زنان وزیر کار اظهار داشت: یکی از محاسن قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت این است که فضای بی توجه به نقش مادران و همسرانه را اصلاح می کند.نرجس بختیار خلج، مشاور امور زنان وزیر کار در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد نوشت؛ «بعد از مدت ها زحمت متخصصین و دغدغه مندان سرانجام قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» ابلاغ گردید.
این قانون مقرر است باتوجه به بندهای مختلفی که دارد فرزندآوری را برای خانواده های ایرانی آسان تر و دلپذیرتر کند و از دغدغه والدین در ابعاد مختلف بکاهد همین طور نقش به سزایی در تقویت بنیاد خانواده داشته باشد، ان شاالله با همت و همگرایی که در بخش های مختلف اجرائی کشور و ارتباطی که با سایر قوا وجود دارد در آینده ای نزدیک شاهد رونق همه جانبه کشور باشیم.
یکی از محاسن قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت این است که فضای بی توجه به نقش مادرانه و همسرانه اصلاح شده و موانع پیش روی خانواده های مشتاق به امور ازدواج و فرزند آوری تا حد مطلوبی مرتفع شده است.
بخش مهم مشکلات ما درباب قوانین، ناشی از عدم اجرا یا اجرای ناقص و کم توجهی به قانون بوده اما درباب قانون تحکیم خانواده و جوانی جمعیت تلاش شده جوانب مختلف اجرای قانون و نظارت به آن توجه ویژه شود.
هدف قانون، تشویق جوانان و خانواده ها به ازدواج و فرزندآوری است که حمایت ها و تسهیلات در این خصوص در نظر گرفته شده و ان شاالله با همکاری و همراهی مجموعه های مختلف در کمتر از یک دهه مشکل جمعیت کشور حل خواهد شد.
در خصوص زنان خانه دار دارای سه فرزند و بند ب ماده ۱۰۳ نیز لازم به ذکر است قانون برنامه ششم توسعه تسهیلاتی برای بیمه مادران دارای سه فرزند و بیشتر دیده شده است که به دلایلی که برای ما هم معین نیست این بخش تا حالا مغفول مانده است!
با این حال دولت جدید و وزیر محترم کار در امتداد پشتیبانی از محرومین، کرامت و تحکیم خانواده اقداماتی را انجام داده و طبیعتاً در مورد این بند نیز به دنبال تهیه اقدامات اجرائی و تحقق بیمه این عزیزان هستند.
امیدواریم با روحیه جهادی و متخصصان متعهدی که در بخش های مختلف وجود دارد کارهای زمین مانده همچون این مورد به زودی صورت گیرد.


منبع:

1400/09/01
16:30:26
0.0 / 5
279
تگهای خبر: برنامه , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
sunblog