دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشكی:

افزایش پذیرش دانشجوی پزشکی دانشگاه ها را با بحران مواجه می کند

به گزارش بلاگ سان دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی با اعلان اینکه شتاب زدگی در افزایش پذیرش دانشجوی پزشکی مشکلات مختلفی را برای کشور به همراه دارد، اظهار داشت: نباید فقط به سبب درخواست های مختلفی که وجود دارد نیازهای کشور و پاسخگویی را کنار بگذاریم.

افزایش پذیرش دانشجوی پزشکی دانشگاه ها را با بحران مواجه می کند
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر غلامرضا حسن زاده ضمن بیان این مطلب درباب مصوبه شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با موضوع اجرائی سازی سیاست ها و ضوابط اجرائی آمایش آموزش عالی در عرصه سلامت در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر سرانه پزشک و پذیرش دانشجو به میزان سالانه ۳ تا ۵ هزار نفر، به مدت ۵ سال، اظهار نمود: بهتر است افرادی که در حوزه سیاستگذاری و فاکتورهای سلامت تخصص دارند در این زمینه اظهار نظر و برنامه ریزی کنند.
دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی اشاره کرد: شتاب زدگی درباره اجرای طرح فوق مشکلات مختلفی را در کشور ایجاد خواهدنمود و ممکنست رشته های گروه پزشکی را هم به سرنوشت برخی رشته های موجود در وزارت علوم تبدیل کند که در آنها صندلی کلاس ها خالی مانده اند.
وی افزود: نباید فقط به سبب درخواست های مختلفی که وجود دارد نیازهای کشور و پاسخگویی را کنار بگذاریم، لازم است با درایت و برنامه ریزی تصمیم گیری شود.
به گزارش وبدا، دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی اشاره کرد: بهتر است نهادهای مربوطه که در این طرح ذینفع هستند در یک نشست حضور پیدا کرده و درباب چگونگی توزیع عادلانه و افزایش ظرفیت، بررسی های لازم را انجام دهند؛ چنین افزایشی در توان دانشگاه ها نخواهد بود و اساسا دانشگاه ها را با بحران مواجه خواهدنمود.
منبع:

1400/09/03
14:03:07
0.0 / 5
464
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog