اعضای مجمع فعالین خانواده اعلام كردند؛

عدم توجه مناسب به موضوع زن و خانواده

بلاگ سان: اعضای مجمع فعالین خانواده در واکنش به عدم پرداخت مناسب به موضوع زن و خانواده در طرح تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی نامه ای را خطاب به رییس جمهوری و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشتند.

عدم توجه مناسب به موضوع زن و خانواده

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، اعضای مجمع فعالین خانواده در واکنش به عدم پرداخت مناسب به موضوع زن و خانواده و جایگاه معاونت امور زنان در طرح تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی نامه ای را خطاب به رییس جمهوری و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشتند که متن آن به شرح زیر است:
«بسمه تعالی
جناب آیت الله رئیسی ریاست محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی
اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی
سلام علیکم
احتراماً همانگونه که مستحضرید شورای عالی انقلاب فرهنگی در مصوبه اخیر خود تحت عنوان سند «تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی» نقش و جایگاه زنان و خانواده را در ساختار عالی ترین نهاد سیاستگذاری فرهنگی کشور نادیده گرفته است. مسائل «زن و خانواده» در ساحت سیاستگذاری فرهنگی کشور از جایگاه والایی برخوردارست بر این اساس رهبر انقلاب در «متن پیوست شورای عالی انقلاب فرهنگی» صراحتاً بدان اشاره فرمودند. حال چطور میتوان بدون توجه به مسائل زن و خانواده بعنوان یک کلان موضوع فرهنگی، امید به تحول در شورای عالی انقلاب فرهنگی داشت؟! موضوعات زنان و خانواده در کشور در معادلات فرهنگی کشور بسیار اهمیت دارد چونکه ریشه خیلی از دیگر مسائل فرهنگی با حل مسائل زنان و در پی آن خانواده، قابل حل خواهد بود. بدیهی است ندیدن اهمیت جایگاه راهبردی مسائل و فرصت های زنان و خانواده در با اهمیت ترین رکن سیاستگذاری فرهنگی کشور سبب گسترده شدن مسائل این حوزه می گردد که در نهایت همه جامعه را درگیر خواهد نمود.
مجمع فعالین خانواده بعنوان قسمتی از جامعه مدنی و کنشگران عرصه زن و خانواده از حضرتعالی و دیگر اعضای آن شورا نکات ذیل را مطالبه می نماید:
جایگاه مسائل زن و خانواده می بایست بصورت ساختاری مستقل در سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت نیل به منویات رهبر انقلاب در متن پیوست حکم شورای عالی انقلاب فرهنگی به رسمیت شناخته شود.
توجه می دهد منویات رهبر انقلاب در متن پیوست حکم شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوع زنان بدین شرح می باشد «لزوم توجه برنامه ریزی مؤثر در حوزه رشد و ارتقای شأن، کرامت و منزلت زنان در جامعه». بدیهی است با کم رنگ کردن یا حذف امور زنان از ساختار شورای عالی انقلاب فرهنگی این مهم میسر نخواهد شد.
توفیقات جنابعالی و همه خدمتگزاران انقلاب بیش از پیش.
خدیجه زارعی، زهرا گلپایگانی، طیبه میرزا اسکندری، شیدا نیکوروین، مریم آقا کثیری، سید کمیل حسینی، حسین شفاهی، رضا رسولی نژاد، زهرا نوری، ابراهیم راستیان، نرگس وحیدنیا، صابر اکبری خضری، فاطمه شجاعی، منتظری، زارعی، سالاری فر، هاشم فیروزی، نهضت مهدوی، لیلا حاج حسینی، فاطمه مرتضوی نژاد، سوگل گیتی، متولیان، عاشری، دکتر اصغری نکاح، طاهری، اکرم اجل افشار، غدیری، عباسپور، سماعی، تکلو، سعیدی زاده، احسایی، بیابانی، مطهره مهرابی، کلالی، وجدانی، یزدانپرست. مهدی زاده، صالحی، جباری، مقدمی، پاپی نژاد، حسینی، گریوانی همچون اعضای مجمع فعالین خانواده هستند که در نوشتن این نامه مشارکت داشتند.


منبع:

1400/11/01
12:43:07
0.0 / 5
458
تگهای خبر: برنامه , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog