سرپرست دانشگاه پیام نور در نشست سالانه مسئولان كانون های بسیج اساتید:

اساتید بسیجی هم چهره علمی باشند و هم مرجع معنوی

بلاگ سان: سرپرست دانشگاه پیام نور اساتید و فرهیختگان بسیجی را بهترین الگو و موتور محرکه جامعه دانست و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص این که اساتید فرماندهان جنگ نرم هستند، اضافه کرد: در مقطعی که دشمن می خواهد به فکر، اندیشه و فرهنگ این کشور حمله کند، نقش اساتید و تفکر بسیجی می تواند در خنثی سازی این توطئه ها بسیار موثر باشد.

اساتید بسیجی هم چهره علمی باشند و هم مرجع معنوی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم تقی زاده در نشست سالانه مسئولان کانون های بسیج اساتید دانشگاه پیام نور که امروز در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد، توانمندسازی و دانش افزایی اساتید را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: اساتید بسیجی باید با برگزاری کارگاه های آموزشی زمینه های افزایش آگاهی و بصیرت دیگر اساتید دانشگاه را فراهم آورند.
وی با عنوان این که اساتید نقش بسیار مهمی در تبیین جهت و تعیین سرنوشت دانشجویان دارند، گفت: دانشجویان همیشه اساتید را پدر معنوی خود می دانند و نقش الگوسازی اساتید در میان دانشجویان خیلی کم نظیر است چونکه بیشتر دانشجویان اساتید را پدر معنوی خود دانسته و سفارش های آنها را در مهم ترین و حساس ترین انتخاب های خود ترجیح می دهند.
سرپرست دانشگاه پیام نور به وظیفه مهم معنوی اساتید بسیجی اشاره نمود و گفت: در برهه حساس فعلی که دشمنان با ایجاد شبهات قصد تفرقه انگیزی و توطئه در دانشگاه ها را دارند، اساتید بسیجی باید با ارتقای اطلاعات دینی و مذهبی دانشجویان، پاسخگوی این شبهات باشند.
وی اشاره کرد: اساتید بسیجی باید هم در عرصه های علمی و پژوهشی چهره علمی بوده و هم از لحاظ اخلاقی و معنوی مرجع و الگوی دانشجویان باشند.
تقی پور بر ورود بهنگام اساتید برای رفع معضلات و لطمه های اجتماعی اصرار کرد و با اشاره به پتانسیل های دانشگاه پیام نور اضافه کرد: دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور با حدود ۴ هزار عضو هیات علمی و قریب به ۴۰۰ هزار دانشجو دارای ظرفیت های ویژه ای است که می تواند در تربیت دانشجویان در طراز انقلاب اسلامی و دانشگاه تمدن ساز پیشرو باشد.
سرپرست دانشگاه پیام نور در آخر اشاره کرد: دانشگاه پیام نور دانشگاهی منبع محور است و می توان منابعی غنی تالیف کرد که در کنار علم و ارتقای سطح دانش دانشجویان، ابعاد معنوی و مذهبی آنها را نیز ارتقا دهد.
منبع:

1400/11/06
21:10:01
0.0 / 5
592
تگهای خبر: آموزش , اساتید , دانشگاه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
sunblog