رئیس مركز بین الملل دانشگاه پیام نور:

کسب مجوز جذب دانشجوی خارجی در دستور کار دانشگاه

به گزارش بلاگ سان رئیس مرکز بین الملل دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه کسب مجوز جذب دانشجوی خارجی به صورت مجازی در دستور کار است، اظهار داشت: جذب و هدایت دانشجویان خارجی با هدف درآمدزایی و ترویج فرهنگ اصیل ایران اسلامی در صدر برنامه ها و فعالیتهای مرکز امور بین الملل قرار دارد.

کسب مجوز جذب دانشجوی خارجی در دستور کار دانشگاه
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر مجتبی سلطانی احمدی ضمن بیان این مطلب با عنوان این که در شرایط جدید و کاهش جمعیت دانشجویی در کل کشور، جذب دانشجوی خارجی به یک گفتمان اصلی تبدیل گشته است، اضافه کرد: دانشگاه پیام نور هم از این قاعده مستثنی نیست و با هدف توسعه و ترویج درآمدزایی و مهم تر از آن مقابله با گفتمان ایران هراسی که دشمنان بوجود آورده اند، در جهت جذب دانشجوی خارجی اهتمام می ورزد.
رئیس مرکز بین الملل دانشگاه پیام نور تحقق چشم انداز و افزایش جذب دانشجویان خارجی را در گرو طراحی ساختار متناسب با آن دانست و اضافه کرد: مرکز بین الملل دانشگاه برای این منظور در اولین مبادرت به دنبال کسب مجوز جذب دانشجوی خارجی به صورت مجازی برای بیشتر از ۱۰ مرکز و واحد برخوردار و دارای شرایط این دانشگاه از سازمان امور دانشجویان وزارت علوم است.
وی ارتقای سطح کیفی و رتبه دانشگاه در نظام رتبه بندی دنیا را یکی دیگر از موارد مهم و ضروری برای جذب دانشجوی خارجی خواند و عنوان کرد: دانشگاهی که به لحاظ کیفی در سطح دانشگاه های برتر و با رتبه بالای دنیا قرار دارد، مورد اقبال بیشتر دانشجویان برای انتخاب محل تحصیل خواهد بود.
دکتر سلطانی احمدی تصریح کرد: تأمین امکانات رفاهی ضروری برای جذب دانشجوی خارجی هم باید مورد توجه قرار گیرد و شرایطی فراهم گردد تا تحصیل در دانشگاه پیام نور برای دانشجویان خارجی علاوه بر تأمین کیفیت و رفاه مورد نیاز آنها، هزینه های اضافی دربر نداشته باشد.
رئیس مرکز بین الملل دانشگاه پیام نور با عنوان این که نگاه راهبردی به این مرکز در مدیریت جدید شکل گرفته است، تصریح کرد: مرکز بین الملل دانشگاه پیام نور بنا دارد در ۴ سال آینده، در جهت جذب دانشجوی خارجی و هدایت آنها را در ۲ عرصه حضوری و مجازی اهتمام ورزد و این مهم با همکاری خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور و ایجاد ساختارهای مناسب تحقق خواهد یافت.
منبع:

1400/11/20
22:21:12
0.0 / 5
509
تگهای خبر: برنامه , دانشگاه , كیفیت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
sunblog