مدیركل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری:

۱۹۳ راننده اتوبوس خانم و ۵۸۱ بانوی راننده باری در جاده ها فعالند

به گزارش بلاگ سان مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از فعالیت ۱۹۳ راننده خانم در بخش ناوگان مسافری و ۵۸۱ نفر در ناوگان باری اطلاع داد.

۱۹۳ راننده اتوبوس خانم و ۵۸۱ بانوی راننده باری در جاده ها فعالند

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، داریوش باقرجوان مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در یک برنامه زنده رادیویی درباره علت سوانح جاده ای اظهار نمود: هر سه عامل جاده، ناوگان و نیروی انسانی (راننده) به یک اندازه در سوانح جاده ای اثرگذارند و نقش مهمی دارند.
وی اضافه کرد: خروجی این ۳ عامل اگر در وضعیت مطلوب باشند، رانندگی مناسب و اگر یکی از آنها نامطلوب باشد، به سوانح جاده ای و بروز تلفات می انجامد.
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن اشاره به این که دنیای امروز دنیای حرفه ای هاست، اظهار داشت: هر فردی که وارد هر شغلی می شود باید حرفه ای باشد و به آن شغل به صور عمقی تسلط داشته باشد.
به گفته باقرجوان، در کنار عوامل مذکور، نقش پلیس راه و نظارت های جاده ای هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
وی توسعه و نگهداری راه ها را وظیفه ذاتی وزارت راه و شهرسازی عنوان و اظهار نمود: سازمان راهداری نقش نگهداری راه ها را بر عهده دارد و باید مسیر و محور را برای کاهش سوانح، همواره در سطح مطلوب نگه دارد.
باقرجوان در پاسخ به انتقاد یک بانوی راننده اتوبوس بین شهری در مورد خرابی راه ها بخصوص در استانهای شرقی و جنوب شرقی کشور خاطرنشان کرد: ۱۹۳ بانوی راننده در بخش ناوگان مسافری و ۵۸۱ بانو هم در بخش ناوگان باری در جاده ها تردد دارند.
وی تاکید کرد: هر جا رانندگان احساس کردند کیفیت راه ها آزاردهنده است به پیامک سازمان راهداری (۲۰۰۰۱۴۱) خرابی راه را گزارش دهند تا همکاران ما در سازمان راهداری اقدام بهینه سازی مسیر مذکور کنند.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مورد انتقاد برخی شهروندان از ورود برخی خودرو های سنگین و اتوبوس ها به لاین سرعت، بیان نمود: این که اتوبوس ها به دلیل سرعت پایین خودروی جلویی، وارد لاین سرعت شوند، غیر قانونی می باشد و مشکل ایمنی در تردد ایجاد می کند؛ سرعت پایین خودرو ها در لاین های میانی، مجوزی برای ورود اتوبوس ها به لاین سرعت نیست.


منبع:

1400/12/18
14:06:43
0.0 / 5
406
تگهای خبر: برنامه , كیفیت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
sunblog