مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی تمدید گردید

به گزارش بلاگ سان مهلت ثبت نام جهت شرکت در رشته های بدون آزمون دوره دکتری سال 1401-1402 دانشگاه علامه طباطبایی که پیش از این تا 15 فروردین ماه اعلام شده بود، تا دوم اردیبهشت ماه سالجاری تمدید گردید.

مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی تمدید گردید
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دانشگاه علامه طباطبائی اعلام نمود که برمبنای بخشنامه "پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری"از میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ در رشته های مشخص شده بدون شرکت در آزمون، دانشجوی دکتری می پذیرد.
دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از یکی از دانشگاه های دولتی داخل کشور، دارا بودن میانگین کل ۱۶ و یا بالاتر در مقطع کارشناسی در تمامی رشته ها ومجموع میانیگن نمرات مقاطع کاردانی و کارشناسی ۱۶ برای دانشجویان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته، دارا بودن میانگین کل ۱۷ و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها، کسب حداقل ۷۰ امتیاز از کارهای آموزشی و پژوهشی و مصاحبه و دارا بودن حداقل یک مقاله علمی پژوهشی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ مستخرج از پایان نامه و برخی موارد دیگر از مهم ترین شرایط شرکت در رشته های فوق است.
دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه ها و موسسات غیر دولتی – غیر انتقاعی مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشند و فقط مدارک مربوط به کد رشته محل های دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی قابل قبول می باشد.
در صورتیکه متقاضی در زمان ثبت نام اولیه فاقد مقاله علمی پژوهشی مستخرج از پایان نامه باشد می تواند با ارسال حداقل یک مقاله علمی پژوهشی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ در رابطه با رشته تحصیلی خود ثبت نام اولیه را انجام دهد. لازم به ذکر است در این صورت دانشجو بایستی تا پیش از مصاحبه نسبت به ارسال مقاله علمی پژوهشی مستخرج از پایان نامه خود اقدام نماید. در غیر این صورت پرونده ثبت نامی آنها حذف و امکان شرکت در مصاحبه نخواهد داشت. بدیهی است در این صورت دانشجو هیچ نوع اعتراضی نسبت به ثبت نام اولیه خود نخواهد داشت.
حداکثر ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی - پژوهشی دوره روزانه دکتری دانشگاه علامه طباطبایی به پذیرش بدون آزمون دانشجویان واجد شرایط اختصاص دارد.
طبق اعلام دانشگاه علامه طباطبایی، ظرفیت مذکور مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون دانشگاه می باشد و دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود.
دانش آموختگان حداکثر تا ۲ سال بعد از فراغت از تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند، پس داوطلبانی که در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۹ و پیش از آن فارغ التحصیل شده باشند، به هیچ وجه مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشد.
دانشجویان نیمسال آخر، در صورت فراغت از تحصیل حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱مجاز خواهند بود با رعایت سایر شرایط و با ارائه مدارک لازم در این فراخوان شرکت کنند.
دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی، کلیه دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، دولتی غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی کاربردی و همین طور دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، بین الملل، پردیس بین الملل و پردیس خودگردان، مجاز به ورود بدون آزمون به دوره دکتری این دانشگاه نمی باشند. پس در صورت شرکت، از پروسه پذیرش حذف خواهند شد.
دانش آموختگان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاههای خارج از کشور، مجاز به استفاده از این بخشنامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری نیستند.
اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد و مطابق با جدول ارتباط رشته ای می باشد. بدیهی است در صورت عدم تطابق رشته کارشناسی ارشد با رشته مورد تقاضا، متقاضی از پروسه پذیرش حذف خواهد شد.
تغییر رشته و گرایش بعد از اتمام بازه زمانی ثبتنام، ارسال مدارک و در زمان مصاحبه و نیز پس از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.
با توجه به این که ادامه تحصیل در مقطع دکتری بصورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید پیش از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خودرا برای تحصیل در دوره دکتری، کسب نمایند.
ثبت نام فقط به طور الکترونیکی صورت خواهد گرفت. پس دانشگاه به هیچ عنوان پذیرش مدارک به طور فیزیکی نخواهد داشت.
داوطلب باید بعد از ورود به سایت ثبت نام الکترونیک دانشگاه، به سربرگ استعداد درخشان مراجعه نموده، سپس، بر روی لینک "ثبت نام اولیه دانشجویان استعداد درخشان مقطع دکتری" کلیک کرده و درخواست ثبت نام اولیه را تکمیل نماید. بعد از تکمیل فرم مربوطه، بر روی گزینه ثبت نام جدید کلیک کنید تا سیستم بصورت اتوماتیک کد پیگیری ثبت نام داوطلب را صادر نماید.
سپس از قسمت ورود به سامانه، از سربرگ استعداد درخشان با وارد کردن کدملی و کد پیگیری دریافت شده در مرحله قبل وارد سیستم شده و پرونده الکترونیکی خودرا از سربرگ پرونده الکترونیکی و مطابق منوی سمت راست سیستم تکمیل کند.
داوطلبان تا دوم اردیبهشت ماه سال جاری می توانند در رشته های دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبائی در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ ثبت نام کنند.
منبع:

1401/01/20
11:44:17
0.0 / 5
367
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog