جزئیات ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش بلاگ سان متقاضیان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دکتری سال تحصیلی سال ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ دانشگاه شهید بهشتی تا ۱۶ اردیبهشت ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام در رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه اقدام نمایند.

جزئیات ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد؛ بر مبنای آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری وزارت علوم و آئین نامه شورای استعدادهای درخشان دانشگاه از بین دانش آموختگان و دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی ارشد برای دوره دکتری بدون آزمون سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ دانشجو پذیرش می کند.
کلیه متقاضیان فوق تا ۱۶ اردیبهشت ماه جاری فرصت دارند به سامانه جامع آموزشی دانشگاه شهید بهشتی مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند و نیازی به رجوع حضوری نیست.
برپایه این فراخوان متقاضیان باید تا شهریورماه سالجاری کمتر از دو سال از تاریخ فارغ التحصیلی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی گذشته باشد و متقاضیان باید حداکثر ۳۱ شهریورماه فارغ التحصیل شوند. همینطور حداقل معدل قابل قبول کارشناسی رشته های علوم پایه و فنی مهندسی "۱۶ " و رشته های علوم انسانی، علوم اجتماعی و رفتاری بدون اعمال ضریب هم ترازی هم باید ۱۶ باشد.
همینطور حداقل معدل قابل قبول مقطع کارشناسی ارشد بدون اعمال ضریب هم ترازی " ۱۷" اعلام شده است.
درصورتیکه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از راه این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات عرضه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری می شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
برپایه تاکید دانشگاه شهید بهشتی متقاضیانی که هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجوی یکی از دانشگاه های شهید بهشتی، شریف، امیرکبیر، صنعتی اصفهان، تهران، فردوسی مشهد، تبریز، علم و صنعت، تربیت مدرس، شیراز، خواجه نصیر، اصفهان، علامه طباطبایی، هنر تهران، هنر اصفهان و هنر اسلامی تبریز بوده باشند و در مقطع کارشناسی جزو ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده اند دارای شرایط ویژه هستند و می توانند متقاضی استفاده از سهمیه دکتری استعدادهای درخشان باشند.
متقاضیان رشته های علوم پایه و فنی مهندسی که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد یکی از دانشگاه های فوق بوده و واجد یکی از شرایط فراخوان باشند داشتن معدل کارشناسی ارشد بالای "۱۶" جایگزین بند چهار یعنی رتبه اول تا پنجم المپیاد علمی دانشجویی کشور خواهند شد.
دانش آموختگان و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دانشگاه های داخل کشور و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به جز مراکز غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی کاربردی و مدارک دوره های مجازی، نیمه حضوری، غیرحضوری و آموزش مجازی با رعایت شرایط می توانند در فراخوان دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی شرکت نمایند.
همینطور رشته تحصیلی مورد تقاضا برای دوره دکتری بدون آزمون باید با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی ارتباط داشته باشد که تشخیص آن برعهده گروه آموزشی است و متقاضیان نباید در زمان عرضه تقاضای پذیرش دانشجوی مقطع دکتری سایر دانشگاه ها باشند.
با عنایت به اینکه احتمال تغییر در رشته های مشمول پذیرش بدون آزمون دوره دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ وجود دارد بنابراین حذف رشته یا گرایش مورد تقاضای داوطلب هیچگونه حقی برای آنها ایجاد نخواهد کرد ضمن اینکه تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرش شده برپایه آئین نامه پذیرش بدون آزمون دکتری مجاز نیست.
مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر مبادرت به ثبت نام اینترنتی نکرده باشند بررسی نخواهد شد و تا موعد ثبت نام در مقطع دکتری تمامی مدارک نهایی تحصیلی، کارشناسی ارشد باید عرضه شود. همینطور پذیرفته شدگان بدون آزمون استعدادهای درخشان در صورت انصراف از تحصیل در دوره روزانه مشمول مقررات آموزشی دانشجویان انصرافی می شوند و پذیرش نهایی هم منوط به تایید سازمان آموزش کشور است.
وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت نقص مدارک، عدم احراز شرایط اولیه یا عدم پذیرش مسترد نخواهد شد و پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است.
درصورتیکه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از راه این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات عرضه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری می شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
منبع:

1401/02/04
09:43:40
0.0 / 5
410
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
sunblog