عضو شورای اسلامی شهر مشهد:

شهرداری باید فضای ورزشی امن برای بانوان فراهم آورد

به گزارش بلاگ سان مشهد ـ رییس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد اظهار داشت: شهرداری مشهد باید برای ایجاد فضای ورزشی امن برای بانوان اقدام نماید.

شهرداری باید فضای ورزشی امن برای بانوان فراهم آورد

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، فاطمه سلیمی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران در محل شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه شهرداری مشهد باید برای ایجاد فضای ورزشی امن برای بانوان اقدام نماید، اظهار نمود: ۸۰۰ میلیاردریال در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری این کلانشهر به صورت ویژه به امور بانوان اختصاص یافته که البته در اصلاح بودجه امکان دارد این رقم تغییر کند.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد در مورد منع ورود بانوان به ورزشگاه در دیدار ایران و لبنان اظهار داشت: درخواست پیگیری در این خصوص هم از جانب کمیسیون به معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده داده شد.
وی ضمن اشاره به تشکیل کمیسیون بانوان و خانواده در شورای اسلامی شهر مشهد، اضافه کرد: مشکلات عمده زنان در مشهد در این دوره شناسایی و جهت بررسی و حل آن اولویت بندی می شود.
سلیمی بیان نمود: در کمیسیون خانواده و بانوان تابحال پنج نشست تشکیل شده و برای اولین بار در کشور بودجه ای برای حوزه بانوان در شهرداری مشهد اختصاص یافت.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد اظهارکرد: تنها معاونت فرهنگی شهرداری نباید برای حوزه زنان در مشهد فعال باشد و سایر حوزه ها و معاونت های شهرداری هم باید نسبت به این مورد حساس باشند.
وی ضمن اشاره به ساماندهی انجمن های مردم نهاد در حوزه زنان توسط کمیسیون بانوان و خانواده شورای شهر، اظهار نمود: همینطور مقرر شده در ۱۶ بوستان بالای پنج هکتار مساحت در مشهد، فضای ویژه بانوان ایجاد شود که تابحال در ۹ بوستان این مهم محقق شده است.
سلیمی اضافه کرد: ۳۰ درصد از بودجه تشکل ها در شهرداری مشهد هم به تشکل های بانوان اختصاص یافت.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد در مورد اشتغال زایی برای بانوان سرپرست خانوار نیز، اظهار نمود: از دغدغه های بانوان، اشتغال زنان زندانی است که با همراهی سازمان میادین و سازمان بازآفرینی شهرداری طرحی در این حوزه درحال آماده سازی است.
وی بیان نمود: بیشتر از ۱۰۰ بانو هم تابحال برای اشتغال به بازارچه های کارآفرینی و مشاغل خانگی در مشهد معرفی شده اند.
سلیمی افزود: همینطور در ماه رمضان سال جاری برنامه ریزی شده از راه پویش های مختلف ۶ زن زندانی جرایم غیرعمد از زندان آزاد شوند.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: برای ورزش بانوان هم ردیف بودجه وجود دارد، سال جاری در مسابقات جام رمضان در بخش بانوان ۷۲ تیم حضور دارند و بازی ها درحال برگزاری است. شهرداری مشهد برای ایجاد فضای ورزشی امن برای بانوان اقدام نماید.
وی اضافه کرد: همینطور شهرداری متولی جمع آوری سه هزار معتاد متجاهر شده که برنامه ریزی ها در این اقدام با اولویت زنان و جوانان صورت گیرد.
سلیمی افزود: این سیاست به مجموعه شهرداری واگذار شده و بزودی خروجی آن دیده خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد اظهار نمود: برای مشهد باید بودجه ویژه ای در سطح ملی دیده شود، در این خصوص هم کمیسیون بانوان و خانواده شورای شهر مشهد نامه ای به رئیس جمهور ارسال کرده که بخشی از آن در ارتباط با پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار است.


منبع:

1401/02/05
20:07:59
0.0 / 5
422
تگهای خبر: بازی , برنامه , جوانان , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
sunblog