اجرای آموزش تلفیقی از مهر ماه در دستور کار دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران با تکیه بر بهره گیری از تجربه های آموزش مجازی در دوران کرونا، اظهار داشت: برای نیمسال تحصیلی آینده، اجرای آموزش ترکیبی را در دستور کار داریم.

اجرای آموزش تلفیقی از مهر ماه در دستور کار دانشگاه تهران
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران در جشنواره آموزش دانشکدگان فارابی در شهر مقدس قم، یکی از الزامات تحقق دانشگاه کارآفرین را تحول اساسی در حوزه آموزش دانست و اظهار داشت: در حوزه محتوای آموزشی، محتوای برنامه های درسی، طراحی رشته ها، روش های تدریس و فنونی که برای آموزش بکار می گیریم نیازمند تحول هستیم.
رئیس دانشگاه تهران اضافه کرد: در رویکرد تحولی دانشگاه تهران در حوزه آموزش، نوع نگاه مان به نیازهای بازار در رابطه با هر رشته تحصیلی، حائز اهمیت می باشد.
دکتر مقیمی تصریح کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه های نسل سوم و چهارم که از آنها بعنوان دانشگاه های کارآفرین یاد می شود، خودشان مهارت سازی می کنند و شرایط را برای اشتغال در جامعه رقم می زنند. برای رسیدن به این جایگاه نیازمند تحول در محتواهای آموزشی، عناوین دروس و رشته ها هستیم.
وی عملیاتی شدن رویکرد تحولی در حوزه آموزش را مستلزم مشارکت سازنده اعضای هیأت علمی، گروههای علمی، تشکل ها و انجمن های علمی دانست و اظهار داشت: برنامه مفصلی برای این تحولات در دانشگاه تهران درحال طرح ریزی است.
رئیس دانشگاه تهران عنوان کرد: درس آموخته های دوران کرونا در حوزه آموزش الکترونیکی و غیرحضوری را اساسا با رویکرد تحولی در حوزه آموزش همراه خواهیم کرد. بعنوان نمونه، برای نیمسال تحصیلی آینده، از دوره های آموزش مجازی در چارچوب دوره های رسمی دانشگاه تهران بهره می بریم و اجرای روش های آموزش ترکیبی (حضوری و مجازی) را در دستور کار داریم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر مقیمی در انتها ابراز امیدواری کرد: در دوره بعدی جشنواره آموزش دانشگاه تهران شاهد این باشیم که بخشی تحت عنوان نوآوری ها و ابتکارات آموزشی به مجموعه محورهای جشنواره اضافه شود و اساتیدی که در این حوزه پیشگام هستند و یک نوآوری در فنون آموزشی در کلاس درس خود اجرا کرده یا در طراحی دروس و محتواها به منصه ظهور رسانده اند، مورد تقدیر قرار گیرند و تجربیات شان به اشتراک گذاشته شود.1401/02/21
20:17:51
0.0 / 5
400
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog