سامانه اعطای زمین یا مسکن به خانواده های دارای 3 فرزند فعال شد

بلاگ سان: سامانه اعطای زمین یا واحد مسکونی به خانواده های دارای 3 فرزند و بیشتر در سایت مسکن حمایتی وزارت راه و شهرسازی فعال شد.

سامانه اعطای زمین یا مسکن به خانواده های دارای 3 فرزند فعال شد

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، سامانه ثبت نام دریافت زمین یا واحد مسکونی خانوارهای دارای ۳ فرزند و بیشتر در سایت مسکن حمایتی وزارت راه و شهرسازی به آدرس https: //saman.mrud.ir/ فعال شد.
بر این اساس متقاضیانی که تاریخ تولد فرزند سوم یا بیشتر آنها پس از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ باشد، می توانند با مراجعه به قسمت «ثبت نام نهضت ملی مسکن» در سامانه طرح های حمایتی مسکن، گزینه «متقاضیان دارای سه فرزند به بالا» که برمبنای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت فعال شده را انتخاب و سپس در بخش نوع سرپرستی، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
مهمترین شرط در این قانون، این است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند بالای ۲.۵ نباشد.
همچنین متقاضیانی که قبلاً در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، امکان استفاده همزمان از امتیاز طرح های حمایتی نهضت ملی و قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت را ندارند.
خانوارهای مشمول ولی ثبت نام کرده در نهضت ملی مسکن، چگونه اطلاعات خودرا ویرایش کنند؟
اما اگر متقاضیان دریافت این تسهیلات (زمین یا مسکن برای خانوارهای ۳ فرزند و بالاتر) در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، لازم است وارد سامانه نهضت ملی مسکن شده و اطلاعات خودرا به شرح زیر ویرایش کنند:
۱. متقاضی وارد کارتابل خود در قسمت «مشاهده و پیگیری درخواست ها» شده و اطلاعات سرپرستی خودرا ویرایش کند.
۲. در صورتیکه متقاضی بعد از مراجعه به کارتابل خود در قسمت «مشاهده و پیگیری درخواست سامانه»، دسترسی به ویرایش اطلاعات خودرا نداشته باشد، می بایست از درخواست های قبلی خود انصراف داده و مجدد نسبت به ثبت نام (مطابق مراحل و تصاویر ذیل) اقدام نمایند.
خبر خوش برای کسانی که فرم «ج» آنها قرمز شده / ‬ امکان ثبت نام دارید
بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیانی که فرم «ج» آنها از قبل قرمز شده و از تسهیلات دولتی در زمینه مسکن نظیر دریافت مسکن مهر و یا زمین دولتی بهره برده اند، امکان ثبت نام و استفاده از امتیازات قانون جوانی جمعیت را خواهند داشت.


منبع:

1401/02/22
23:02:31
0.0 / 5
351
تگهای خبر: سایت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
sunblog