رئیس سازمان سنجش آموزش كشور خبر داد

کرمانی ها رتبه چهارم پذیرش در رشته های ریاضی و فیزیک کنکور

به گزارش بلاگ سان رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ضمن اشاره به رتبه چهارم کرمانی ها در پذیرش رشته های ریاضی و فیزیک کنکور، اظهار داشت: استان کرمان در پذیرفته شدگان با آزمون سراسری با نسبت ۱۲ و ۳۶ صدم درصد در رتبه سیزدهم قرار دارد که یک پله از میانگین کشوری پایین تر است.

کرمانی ها رتبه چهارم پذیرش در رشته های ریاضی و فیزیک کنکور
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در نشست عوامل اجرایی آزمون ها در دانشگاه شهید باهنر کرمان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: درصدد تقویت ارتباط مسؤلان سازمان سنجش با عوامل اجرایی آزمون ها هستیم و از نزدیک با مسائل در ارتباط با آزمون آشنا شویم تا تصمیمات با واقعیات موجود منطبق باشد.
وی با تقسیم بندی فعالیتهای سازمان سنجش به سه بخش اظهار داشت: عملیات قبل از آزمون، عملیات برگزاری آزمون و عملیات بعد از آزمون که بعنوان نمونه در عملیات قبل از آزمون و بعد از آزمون برخی همکاران سازمان بیشتر از ۶ ماه از سال در قرنطینه کامل بوده و حتی از نور و هوای آزاد هم بهره مند نیستند که نشان دهنده اهمیت حفظ امنیت آزمون ها است و حتی در مورد بازدید وزیر علوم از قرنطینه های سازمان هم تمام شیوه نامه های حفظ امنیت اعمال شد.
دکتر پورعباس در مورد وضعیت استان کرمان در المپیاد علمی دانشجویی، اظهار داشت: استان کرمان با کسب یک مدال طلا و دو مدال برنز در بیست و ششمین دوره المپیاد علمی دانشجویی رتبه پنجم را میان دانشگاه های کشور کسب کرده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه به وضعیت داوطلبان استان کرمان در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ پرداخت و اظهار داشت: استان کرمان در پذیرفته شدگان با آزمون سراسری با نسبت ۱۲ و ۳۶ صدم درصد در رتبه سیزدهم قرار دارد که یک پله از میانگین کشوری پایین تر است و حدود ۱۹ و نیم درصد در استان کرمان پذیرش از راه سوابق تحصیلی انجام شده است. استان کرمان در مجموع هر دو بخش پذیرش با آزمون و بر مبنای سوابق تحصیلی با ۳۱ و ۷۵ درصد رتبه سیزدهم را دارد که البته بالاتر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: استان کرمان در بخش پذیرش با آزمون در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک با ۳۶ درصد رتبه چهارم را در اختیار دارد که رتبه مناسبی است. در گروه آزمایشی علوم تجربی با حدود ۱۰ درصد رتبه پانزدهم، در گروه آزمایشی علوم انسانی رتبه هجدهم، در گروه آزمایشی هنر رتبه دوازدهم و در گروه آزمایشی زبان رتبه بیست و یکم را کسب کرده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه این نشست از ارتقای امنیت آزمون های سالجاری اطلاع داد و برنامه های هوشمند سازی و الکترونیکی شدن آزمون ها در سالهای آینده را شرح داد.

منبع:

1401/02/23
13:14:08
0.0 / 5
414
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
sunblog