افزایش همکاری دانشگاه پیام نور در عرصه بین المللی

بلاگ سان: رییس دانشگاه پیام نور با تاکید بر این که زیرساخت های گسترده این دانشگاه آماده پذیرش دانشجویان مجازی جهان اسلام است، اظهار داشت: از این پس گام های اجرائی همکاری با سایر دانشگاه ها را محکم تر بر خواهد داشت.

افزایش همکاری دانشگاه پیام نور در عرصه بین المللی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم تقی زاده در سومین اجلاس مجمع عمومی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام(CINVU) که با حضور روسای دانشگاه هایی از ایران و نمایندگان اعضای سازمان همکاری اسلامی روز چهارشنبه در اسلام آباد پایتخت پاکستان شروع به کار کرد، ضمن اشاره به ظرفیت های گسترده این دانشگاه در زمینه ارائه آموزش های مجازی اعلام نمود: دانشگاه پیام نور بعنوان عضو فعال کمیته اجرائی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام و اولین دانشگاه باز بزرگ جمهوری اسلامی ایران، دارای ظرفیت های مهمی در زمینه ارائه آموزش مجازی است و با رویکرد فناورانه در توسعه آموزش های هوشمند میزبانی دو مجمع قبلی و نخستین کمیته اجرائی این شبکه را عهده دار بوده است تا گام های اولیه به منظور همکاریهای دانشگاه های مجازی کشورهای اسلامی با قدرت برداشته شود.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه زیرساخت های گسترده دانشگاه پیام نور آماده پذیرش دانشجویان مجازی جهان اسلام است، اضافه کرد: تبادل دانشجویان و اساتید می تواند دانش و فناوری را با کمترین هزینه و بیشترین بهره وری با برگزاری دوره های مشترک، پژوهش های کاربردی، صدور محصولات و... به دانشگاه های مختلف عرضه نماید چونکه جمهوری اسلامی ایران هاب بین المللی و قطب مهم همکاری علمی با دنیا به شمار می آید و دارای رشد قابل توجهی در زمینه علم و فناوری است که می تواند محور اثرگذار در دنیا به ویژه جهان اسلام باشد.
دکتر تقی زاده با ابراز آمادگی به منظور تقویت همکاری ها با دانشگاه های جهان اسلام، تصریح کرد: این رویداد دارای دستورات مهمی همچون انتخاب اعضای کمیته اجرائی تا سال ۲۰۲۴، بررسی و تصویب بودجه ۲۰۲۲ و نیز اتفاقی مهم یعنی بررسی و تصویب آئین نامه جامع همکاری بین اعضاست که با عنایت به کارشناسی های صورت گرفته، با تصویب این آئین نامه که طبق اساس نامه و آئین نامه کمیته اجرایی می باشد، بصورت اجرائی وارد فاز همکاری هوشمند با اعضا خواهیم شد.
وی افزود: دانشگاه پیام نور ایران از ابتدا با میزبانی و پشتیبانی از شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام، اقدامات مهم و راهبردی خودرا انجام داده است و بی گمان با تصویب آئین نامه جامع همکاری بین اعضا، گام های اجرائی همکاری با سایر دانشگاه ها را محکم تر بر خواهد داشت و از تمامی اعضا نیز می خواهیم که با تصویب و اجرای کامل این آئین نامه به جذب و تبادل دانشجو، دانش، فناوری، استاد و محصولات دانشگاه و ارتباطات راهبردی بین اعضا کمک کنند تا الگویی مناسب برای همکاریهای دانشگاهی در جهان اسلام باشیم.
رییس دانشگاه پیام نور ایران در انتها با بیان حمایت مجدد از اقدامات دکتر نجفی برزگر دبیرکل شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام تصریح کرد: شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام دارای هویت مستقل بوده و این رویکرد سبب جهش حرکتی روبه رشد و شکوفایی این سازمان و تقویت همکاریهای دانشگاهی جهان اسلام گردیده است، ازاین رو باید این استقلال حفظ گردد تا با عنایت به شناختی که شبکه از ساختار و ظرفیت ها دارد، توسعه فعالیت علمی و دانشگاهی جهان اسلام را پیگیری نماید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، سومین مجمع عمومی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام با حضور روسا و نمایندگان ارشد دانشگاه های ۵۷ کشور اسلامی به میزبانی دانشگاه علامه اقبال پاکستان در شهر اسلام آباد درحال برگزاری است. شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام یکی از شبکه های کمیته دائمی همکاریهای علمی و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی کامستک می باشد که میزبانی از آن با جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه پایگاهی مهم و غنی برای تقویت و توسعه آموزش عالی همگانی در بستر مجازی فناوری اطلاعات محسوب می گردد که باهدف تحقق عدالت در عرصه دانش و اندیشه و تعمیق و تثبیت آموخته ها و توانمندسازی آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی دانشجویان، اساتید، دانشگاه ها و نخبگان جهان اسلام فعالیت می کند.
منبع:

1401/02/24
13:55:31
0.0 / 5
513
تگهای خبر: آموزش , اساتید , دانشگاه , شبكه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog