در كمیسیون آموزش مطرح شد

برگزاری آزمون ارشد در هفته جاری

به گزارش بلاگ سان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی عملکرد و مشکلات مدارس خارج از کشور در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد و اظهار داشت: آزمون ارشد سال 1401 نیز در این هفته انجام خواهد شد.

برگزاری آزمون ارشد در هفته جاری
مهرداد ویس کرمی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جلسه امروز کمیسیون آموزش با حضور علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و مهدی فیاضی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش انجام شد.
وی با اشاره به این که در جلسه امروز وضع موجود مدارس خارج از کشور و شرایطی که دارند بررسی گردید، اشاره کرد: همین طور فیاضی درباب برنامه های این مدارس گزارشی به کمیسیون ارائه کرد و اعضای کمیسیون نیز نظراتشان را نسبت به برنامه های ایشان اعلام نمودند و قرار بر این شد تا با توجه به این که نظرات نمایندگان را هم دریافت کرده اند، برای تغییر و تحولات در مدارس خارج از کشور و فعال شدن آنها و مسائل مدارسی که مشکل پیدا کرده اند را حل کنند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اشاره کرد: در بحث صندوق نوآوری و شکوفایی نیز وحدت رییس این صندوق گزارشی از عملکرد آن ارائه کرد و از این که دولت سهم خودرا طی چهار سال قبل به صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت نکرده گله مند بودند که قرار شد کمیسیون آموزش این مساله را پیگیری کند تا دولت وظیفه خود در قبال صندوق را ادا کند.
ویس کرمی اظهار داشت: دستوری نیز آقای قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون داده بودند در خصوص این که بحث تعویق آزمون ارشد بررسی شود که جواب ایشان نیز آماده است و کمیسیون به ایشان ارائه خواهدنمود.
وی در ارتباط با شکایت داوطلبان آزمون ارشد سال جاری به دیوان عدالت اداری برای تعویق این آزمون بیان کرد: داوطلبان این آزمون بوسیله دیوان عدالت اداری شکایت کرده اند که باید پیگیر شکایتشان باشند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: برگزاری آزمون یک بحث اجرائیست و کمیسیون با برگزاری آزمون مشکلی ندارد و کار دولت می باشد و بدین سبب قصد ورود به این مساله را به لحاظ قانونی ندارد.
ویس کرمی اشاره کرد: در ارتباط با تعویق آزمون ارشد ۱۴۰۱ افرادی به دیوان مراجعه کردند و دیوان نیز درحال بررسی این مساله است و در نهایت اگر پس از آزمون مطلبی بود کمیسیون می تواند ورود کند، چونکه کمیسیون و مجلس به لحاظ ساختار قانونی و برمبنای اصل عدم دخالت قوا در کار یکدیگر، بطور ابتدایی نمی تواند آزمونی را کنسل کرده یا به موضوع ورود کند. اگر تشخیص دیوان این باشد که مشکلی پیش آمده می تواند دستور توقف آزمون را بدهد اما بعید می دانم که این اتفاق بیفتد.
او در آخر اظهار داشت: بدین سبب فرض بر این است که آزمون ارشد سال ۱۴۰۱ این هفته برگزار می گردد.




منبع:

1401/02/27
22:58:46
0.0 / 5
344
تگهای خبر: آموزش , برنامه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
sunblog