با یکی ازقدیمی ترین دانشگاه های جهان آشنا شوید

دانشگاه ˮسالامانکاˮ قدیمی ترین دانشگاه فعال اسپانیا است که رتبه سومین دانشگاه قدیمی جهان را هم در اختیار دارد.

با یکی ازقدیمی ترین دانشگاه های جهان آشنا شوید
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، "دانشگاه سالامانکا"( salamanca university) در سال ۱۲۱۸ میلادی توسط شاه آلفونسو نهم از لئون تأسیس گردید. دانشگاه سالامانکا نخستین مرکز تحصیلات عالیه در اروپا است که به حکم شاه آلفونسو دهم در سال ۱۲۵۴ رسماً عنوان «دانشگاه» به آن عطا شد و قوانین سازمانی و نیز نحوهٔ تخصیص منابع مالی برای آن ایجاد گردید. دانشگاه سالامانکا در غرب مادرید واقع شده و در رتبه بندی ۲۰۲۲ میلادی "کیو اس" در جایگاه ۶۰۱ تا ۶۵۰ جهان قرار دارد.
حدود ۲۶ هزار و ۷۴۶ دانشجو در ۹ پردیس این دانشگاه تحصیل می کنند.
این دانشگاه دارای ۱۶ دانشکده است که شامل دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده زیست شناسی، دانشکده علوم، دانشکده علوم کشاورزی و محیط زیست، دانشکده علم شیمی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده حقوق، دانشکده اقتصاد و کسب وکار، دانشکده، دانشکده داروسازی، دانشکده زبان شناسی، دانشکده فلسفه، دانشکده جغرافی و تاریخ، دانشکده پزشکی، دانشکده روان شناسی و دانشکده ترجمه و علوم اطلاعات می شود.


تحصیل در دانشگاه سالامانکا از کالج های حقوق، هنرهای واقعی، علوم و پزشکی و نیز بخش های آکادمیک تشکیل شده و همین طور بیش از ۲۵۰ دوره در دانشگاه سالامانکا اسپانیا پیشنهاد شده است. این مرکز از سال ۱۹۲۹ آغاز به تدریس زبان اسپانیایی و دوره های فرهنگی کرد و بیش از ۴۰۰۰ زبان آموز زبان های خارجی را هر ساله جذب می کند.
دانشگاه سالامانکا محل تحصیل ۳۲ هزار دانشجو در سال است. تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه ۹ هزار و ۲۰۰ نفر است و تعداد پرسنل آن به ۲ هزار و ۶۱۲ نفر می رسد.
این دانشگاه ۵۷۴ مدرک تحصیلی ارائه می دهد و بیش از ۶۰۰ قرار با دانشگاه های خارجی دارد.
کتابخانه دانشگاه
هم اکنون در مجموع حدود ۹۰۶ هزار جلد کتاب در کتابخانه این دانشگاه وجود دارد. دانشگاه سالامانکا یکی از مهم ترین و زیباترین کتابخانه های دانشگاهی اسپانیا را دارد. در کتابخانه اصلی واقع در مرکز تاریخی بیش از ۱۶۰ هزار جلد کتاب یافت می شود. همین طور نسخه های خطی و غیرقابل قابلیت مهمی (نخستین نوع کتابی که بعد از اختراع ماشین چاپ و تا پیش از ۱۵۰۱ چاپ می شد) حدود ۴۰ هزار کتاب در میان قرن های شانزدهم و هجدهم وجود دارد.
امکانات ورزشی
هر دانشجویی که کارت دانشجویی خو را دریافت می کند، می تواند به تمامی امکانات دانشگاه نائل شود. دانشگاه سالامانکا دارای دو مجموعه ورزشی اصلی است که انواع ورزش های داخلی و خارجی همچون دو و میدانی، تنیس، فوتبال، بدمینتون، راگبی، والیبال بصورت حرفه ای یا سرگرمی به دانشجویان ارائه می شود.


فعالیت های فرهنگی
در طول این سال ها، دانشگاه سالامانکا کارهای فرهنگی، ورزشی و دانشگاهی را به دانشجویان ارائه می دهد تا هر دانشجوی علاقمند در آن ثبت نام کند. دانشجویان خارجی نیز می توانند در برنامه های اسپانیایی این دانشگاه شرکت نمایند تا فرهنگ و شیوه زندگی اسپانیایی را بهتر بشناسند و در عین حال سرگرم شوند.
کارهای فرهنگی در دانشگاه سالامانکا شامل بازدید با راهنما از بناهای تاریخی و موزه های شهر و همین طور رویدادهای سینمایی اسپانیا است که در آن دانشجویان می توانند خیلی از فیلم های محبوب اسپانیایی را تماشا کنند.
فعالیت های اجتماعی
کارهای اجتماعی این دانشگاه شامل برگزاری مهمانی های خوش آمدگویی، شام کریسمس و سایر کارهایی است که دانشجویان می توانند با یکدیگر و اساتید در محیطی متفاوت و آرام تر آشنا گردند.
در طول دوره های تابستانی نیز برنامه های فعالیت ویژه دیگری برای دانشجویان خارجی ترتیب داده می شود که شامل کلاس های مختلف رقص اسپانیایی، کلاس های گیتار اسپانیایی، آموزش آهنگ اسپانیایی یا کلاس های آشپزی اسپانیایی است.1401/03/05
16:34:38
0.0 / 5
444
تگهای خبر: آموزش , اساتید , برنامه , تدریس
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
sunblog