معاونت آموزش وزارت بهداشت خبر داد؛

افزایش ظرفیت پذیرش دستیاری نسبت به سال قبل

معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: امسال ظرفیت پذیرش دستیار تخصصی را تقسیم کردیم و 4000 نفر را به آزمون ملی دستیاری تخصیص دادیم و بیش از 500 ظرفیت هم به پذیرش دستیار بومی اختصاص داده شده که این اتفاق برای نخستین بار در کشور رقم می خورد.

افزایش ظرفیت پذیرش دستیاری نسبت به سال قبل
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، ابوالفضل باقری فرد ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: سیاست وزارت بهداشت افزایش دستیار تخصصی بوده که سال قبل این ظرفیت چهار هزار و ۳۰۰ نفر بود که در نهایت سه هزار و ۶۰۰ نفر با اولویت در رشته های لوکس پذیرش شدند که متاسفانه برخی از صندلی های دستیاری خصوصاً در رشته های پایه و مادر در دانشگاه ها و مراکز محروم خالی ماند.
وی اضافه کرد: سال جاری ظرفیت را تقسیم کردیم و چهار هزار نفر را به آزمون ملی دستیاری اختصاص دادیم که داوطلبان حالا درحال تعیین رشته هستند.
معاونت آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد: در پذیرش دستیاری پزشکی سال جاری بیش از ۵۰۰ ظرفیت برای اولین بار با بومی گزینی جذب خواهند شد.
باقری فرد افزود: آزمون این پذیرش را دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور با نظارت جدی وزارت بهداشت برگزار می کنند و افرادی می توانند در این آزمون شرکت نمایند که بومی همان مناطق باشند و بدیهی است که پس از اختتام تحصیلات تعهدات در همان مناطق خاص خواهد بود.
وی اشاره کرد: ما تلاش داریم با این روش ماندگاری متخصصان را تضمین نماییم بدین سبب ظرفیت پذیرش دستیاری نه فقط کمتر نشده؛ بلکه نسبت به سال قبل بالا رفته است.1401/04/10
13:57:10
0.0 / 5
385
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , رمان , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
sunblog