معاون توسعه پیشگیری بهزیستی كشور خبر داد

تصویب بسته پیشنهادی بهزیستی برای پوشش بیمه ای مشاوره ازدواج

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی کشور اظهار داشت: بسته پیشنهادی بهزیستی برای پوشش بیمه ای مشاوره ازدواج و خانواده در شورای عالی بیمه سلامت به تصویب رسیده است.

تصویب بسته پیشنهادی بهزیستی برای پوشش بیمه ای مشاوره ازدواج
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، فاطمه عباسی معاون توسعه پیشگیری بهزیستی کشور در حاشیه برگزاری نشست علمی کاربردی فرماندهان پایگاه های بسیج بهزیستی استانها اظهار داشت: امیدواریم با واقع بینی که در مسؤولان اجرائی این نهادها سراغ داریم، وضعیت معتادان متجاهر کاملاً مشخص و اعتبارات لازم برای اجرای کامل و نتیجه بخش ساماندهی این گروه از بیماران سو مصرف مواد مخدر تامین شود. عباسی در حوزه پیش گیری از خشونت اظهار داشت: جمعیت همیاران سلامت روانی اجتماعی و مؤسسات پیش گیری از لطمه های اجتماعی در سراسر کشور بر روی موضوع خشونت کار می کنند و صدها کارگاه و دوره ی آموزشی تخصصی برای گروههای هدف به خصوص اقشار حاشیه نشین که بیشترین خشونت را تجربه می کنند برگزار شده است. وی با تاکید بر این که پشتیبانی از خشونت دیدگان، در معاونت اجتماعی بهزیستی بصورت تخصصی و هدفمند دنبال می شود اظهار داشت: باید اعتبارات حوزه پیشگیری دراین زمینه افزایش قابل توجه داشته باشد تا بتوانیم بر روی موضوع پیش گیری از خشونت، برنامه ریزی دقیق تر و جامع تری داشته باشیم. معاون توسعه پیشگیری بهزیستی کشور در حوزه مشاوره پیش از ازدواج که به قول او یکی از مؤثرترین روش ها برای پیش گیری از مشکلات زوجین می باشد اظهار داشت: این خدمات در سراسر کشور هم اکنون انجام می شود و علاوه بر کلینیک های مددکاری و مراکز روان شناختی عمومی، مراکز مشاوره ازدواج و خانواده هم از بهزیستی مجوز فعالیت گرفته و درحال کوشش برای پوشش بیمه ای این خدمات هستیم. وی از تصویب بسته پیشنهادی سازمان بهزیستی در حوزه بیمه مشاوره ازدواج و خانواده در شورای عالی بیمه سلامت آگاهی داد و اظهار داشت: متأسفانه عدم وجود منابع، مانع اجرای این برنامه شده است. عباسی همین طور اظهار داشت که ضرورت مکلف سازی سازمان های بیمه گر در بعد سلامت اجتماعی و مشاوره، به وزیر هم منتقل شده و منتظر هستیم که در نشست های تخصصی وزارت با شورای عالی بیمه، این مسائل بصورت قانونمند به تصویب برسد و استانداردهای اعلامی سازمان بهزیستی به عنوان متولی سلامت اجتماعی، ملاک عمل قرار گیرد. معاون توسعه پیشگیری بهزیستی کشور در مورد طرح های مشارکت اجتماعی جوانان و زنان در پیش گیری از لطمه های اجتماعی اظهار داشت: باتوجه به محدودیت های اعتباری دراین زمینه، در نظر داریم از حمایت گیری نهادها و ارگانه های دیگر بهره مند شویم و همین طور در جهت بهره گیری از ظرفیت بخش نیکوکاران کارآفرین در صنعت و بازار، اقداماتی در دست انجام است و در بعضی استانها این حمایت گیری به نتایج عملیاتی بسیار خوبی رسیده است. وی تصریح کرد: به عنوان مثال، طرح مانا سال قبل با حمایت یابی که خود انجام دادند یک میلیارد تومان از طرف مجریان طرح جهت اجرای پروژه های اجتماع محور به این برنامه تزریق گردید که از محل کمک های خیرانه انجام گرفته است.
وی همین طور در حوزه تسهیم عوائد حاصل از بیمه شخص ثالث برای پیش گیری از معلولیت اظهار داشت: رایزنی هایی در حال انجام می باشد و بعد از نهایی شدن طرح در سازمان، موضوع را با بیمه مرکزی مطرح می نماییم و اگر لازم باشد بوسیله تهیه لایحه و ارسال به دولت، موضوع پیگیری خواهد شد.
عباسی اشاره کرد: بهزیستی، اصلی ترین و تخصصی ترین نهاد پیش گیری از معلولیت در کشور است اما از تسهیم عوائد حاصل از بیمه شخص ثالث، هیچ بهره مندی ندارد در صورتیکه سایر نهادها که نقش مستقیم و برنامه ی عملیاتی دراین زمینه ندارند اعتبارات بسیار خوبی از این بخش دریافت می کنند.


منبع:

1401/04/12
17:02:16
0.0 / 5
360
تگهای خبر: آموزش , برنامه , پروژه , جوانان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
sunblog