رییس پردیس ارس دانشگاه تهران خبر داد

عدم افزایش شهریه دانشجویان پردیس ارس

به گزارش بلاگ سان رئیس پردیس ارس دانشگاه تهران از عدم افزایش شهریه دانشجویان داخلی و خارجی این پردیس در سال تحصیلی پیش رو اطلاع داد و اظهار داشت: برای نخستین بار کلاس های آموزشی در بعضی رشته های پردیس به زبان انگلیسی برگزار می شود.

عدم افزایش شهریه دانشجویان پردیس ارس
دکتر زهرا امام جمعه در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به تشریح جزئیات پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در پردیس ارس دانشگاه تهران پرداخت و اضافه کرد: پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران بعنوان یک پردیس خودگردان به علت این که در منطقه آزاد جلفا قرار دارد، دانشجویان را از راه آزمون اختصاصی خود پذیرش می کند. در این خصوص هم فراخوان دانشگاه هر ساله در تیر ماه اعلام می شود و داوطلبان هم در این فراخوان ثبت نام می کنند، در نهایت ما آنها را دعوت به مصاحبه علمی می نماییم و بر مبنای رزومه و نتیجه مصاحبه در مورد پذیرش یا عدم پذیرش آنها تصمیم می گیریم.
وی خاطرنشان کرد: ما سالهای قبل صرفاً در رشته هایی که به زبان فارسی تدریس می شدند، دانشجو پذیرش می کردیم؛ اما تغییر اساسی که سال جاری انجام دادیم، این بود که بعضی از رشته های پردیس بین المللی ارس را به زبان انگلیسی هم عرضه می دهیم.
رییس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران از افزایش تعداد رشته های این پردیس در پذیرش مهر سال جاری اطلاع داد و اظهار نمود: تعداد رشته های کارشناسی ارشد این پردیس از ۳۰ رشته سال جاری به ۷۰ رشته افزایش پیدا کرده و تنوع رشته ها در پردیس ارس بیشتر شده است.
امام جمعه تصریح کرد: برخی رشته های ما متقاضی خارجی زیادی دارند. ما بر مبنای تعداد تقاضا از کشورهای خارجی برای عرضه آموزش به زبان انگلیسی در بعضی رشته ها تصمیم به عرضه این آموزش ها به زبان خارجی کردیم و دانشجویان ایرانی علاقمند به این رشته ها هم می توانند در آموزش ها به زبان انگلیسی شرکت نمایند.
رییس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران تصریح کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره دکتری پردیس بین المللی ارس این دانشگاه برای هر رشته ۷ دانشجو و در دوره کارشناسی ارشد هم ۱۵ دانشجو تعریف شده است.
وی خاطرنشان کرد: نزدیک به ۱۲۰۰ دانشجوی داخلی و ۲۰۰ دانشجوی خارجی در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران مشغول تحصیل هستند. میزان ظرفیت ما بیشتر از این میزان است.
به گفته این عضو هیات علمی دانشگاه تهران، به صورت کلی پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران در رشته های علوم انسانی، محیط زیست، HSE، علوم اجتماعی، MBA، فنی و مهندسی و علوم پایه در ۲۲ عنوان رشته دکتری تخصصی و ۹۹ عنوان رشته کارشناسی ارشد بر مبنای بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و مصاحبه علمی دانشجو می پذیرد.
امام جمعه با تکیه بر این که شهریه دانشجویان پردیس بین المللی ارس در سال تحصیلی جدید افزایش نمی یابد، اظهار داشت: میزان شهریه را هیات امنای دانشگاه تهران تعیین می کند و این دانشگاه طی دو سال قبل با افزایش شهریه موافقت نکرده است. میزان شهریه دانشجویان این پردیس همان شهریه سال قبل است و افزایش شهریه برای دانشجویان داخل یا خارج نخواهیم داشت.
این استاد دانشگاه تهران اضافه کرد: احتمال این که بتوانیم دانشجویان خارجی سال جاری پردیس بین المللی ارس را تا ۳۰۰ دانشجو افزایش دهیم، زیاد است و امیدوارم بتوانیم به این هدف دست یابم. ضمن این که روش تدریس ما در پردیس به علت این که هنوز کشور به حالت عادی برنگشته است، به صورت تلفیقی صورت خواهد گرفت.
منبع:

1401/04/27
19:10:45
0.0 / 5
416
تگهای خبر: آموزش , تدریس , دانشگاه , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
sunblog