انسیه خزعلی:

حقوق بانوان در بعضی قوانین مربوط به خانواده تضییع شده است

بلاگ سان: معاون رییس جمهور گفت؛ باتوجه به تضییع حقوق بانوان در برخی از رویه ها و مسائل و قوانین مربوط به حوزه خانواده خواهان مساعدت جامعه حقوقی در نقد و بررسی مسائل و مشکلات و ارائه راه حل شد.

حقوق بانوان در بعضی قوانین مربوط به خانواده تضییع شده است

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، نشست بازخوانی و به روز رسانی مسئله مهریه در نظام حقوقی ایران با حضور معاون رییس جمهور، رییس بسیج حقوقدانان و صاحب نظران و اساتید فقهی-حقوقی اجرا شد.
در این جلسه تفاهم نامه همکاری معاونت امور زنان و خانواده و بسیج حقوقدانان به امضای مؤمن، مدیرکل اداره حقوقی این معاونت و فتاحی، رییس بسیج حقوقدانان تهران بزرگ رسید که شامل مباحث آموزش عمومی و ارائه خدمات حقوقی به مردم است.
انسیه خزعلی، معاون رییس جمهور، باتوجه به تضییع حقوق بانوان در برخی از رویه ها و مسائل و قوانین مربوط به حوزه خانواده و با طرح سوالاتی درباب مشکلات زنان (که از طرف مراجعین و مردم به ایشان منعکس شده است) خواهان مساعدت جامعه حقوقی در نقد و بررسی مسائل و مشکلات و ارائه راه حل شد.
مؤمن، مدیر کل امور حقوقی معاونت زنان و خانواده، ضمن اشاره به تاکید معاونت بر بحث نخبگانی و تخصصی عنوان کرد: تا آن زمان که پشتوانه قوی علمی اجرائی و قضائی در کارهای قانون نویسی نباشد، آن قانون چندان مؤثر واقع نخواهد شد.
توکلی وکیل پایه یک دادگستری و عضو بسیج حقوقدانان گفت: باید توجه داشت که در حوزه خانواده، روابط زوجین و دعوای بین زوجین گرفتار حقوق زدگی و قانون زدگی شده ایم و می خواهیم به کمک قانون از ریشه تمام مشکلات را حل نماییم.
وی اضافه کرد: این مساله سبب موجب تورم قوانینی شده که اجرا نشده و راهگشا نیز نمی باشند. باید پرسید آیا ریشه یابی مشکلات در فقدان قانون است و با تصویب قانون جدید مشکلات حل خواهد شد؟
آرتیدار وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس اداره حقوقی معاونت عنوان کرد: در حال حاضر قوانین ما رویکرد تسکینی و حتی درد آفرین دارند و وقتی بحث قضازدایی مطرح است، متأسفانه طراحان بدون توجه به سیاست های بالا دستی پیشنهاداتی را مطرح می کنند.
در ادامه درخشان، سر دفتر و عضو بسیج حقوقدانان درباب نقد طرح مجلس درباب تعیین حق الثبت مطابق میزان مهریه مباحثی را طرح نمود.
سمیرا مقدسی، وکیل پایه یک دادگستری درباب طرح مجلس و مسئله اعسار عنوان کرد: در این طرح اصل بر اعسار زوج گذاشته شده و زوجه را موظف دانسته تا عدم اعسار را ثابت کند؛ این بدین معناست که جای خوانده و خواهان را عوض کنند و این قابل تأمل و غیر حقوقی شمرده می شود.


منبع:

1401/05/05
08:46:59
0.0 / 5
380
تگهای خبر: آموزش , اساتید , حقوقی , خدمات
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog