معاون آموزشی وزارت بهداشت تاكید كرد

ضرورت توسعه بین المللی سازی دانشگاه ها از نظر کیفی و کمی

معاون آموزشی وزارت بهداشت بر ضرورت توسعه بین المللی سازی دانشگاه ها از نظر کیفی و کمی اصرار کرد و اظهار داشت: یکی از قدم های مهم دراین راه، بخش اعتباربخشی بین المللی است.

ضرورت توسعه بین المللی سازی دانشگاه ها از نظر کیفی و کمی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد در دومین کارگاه اعتبار بخشی بین المللی دانشگاه های علوم پزشکی کشور عنوان کرد: در وزارت بهداشت برنامه ای با عنوان طرح تعالی و عدالت در سیستم سلامت اجرا شده است که در آن مجموعه، معاونت آموزشی نیز برنامه تعالی، عدالت و راندمان در آموزش را در دستور کار خود دارد.
وی با اشاره به این مساله که یکی از محورهای مهم فعالیت معاونت آموزشی وزارت بهداشت، بحث بین المللی سازی است، اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت کشور در زمینه آموزش، بین المللی سازی باید از نظر کیفی و کمی توسعه یابد.
باقری فرد اضافه کرد: یکی از قدم های مهم دراین راه، بخش اعتباربخشی بین المللی است. این یک افتخار برای کشور درباب پزشکی عمومی کشور است که از نظر بین المللی مورد تائید فدراسیون جهانی آموزش پزشکیWFME است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در تشریح نیاز به اعتبار بخشی در بحث آموزش اظهار داشت: اعتباربخشی موجب تقویت زیرساخت ها و ارتقاء آموزش می شود. همین طور اعتباربخشی بین المللی زمینه ساز تبادل دانش بین ما و کشورهای دیگر است.
وی در آخر گفت: امیدوار هستم در فرصتهای آتی بتوانیم اعتباربخشی بین المللی را توسط شرکت های معتبر با تائید وزارت بهداشت انجام داده و در رتبه بندی های بین المللی جایگاه کسب نماییم.1401/05/07
22:22:18
0.0 / 5
367
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
sunblog