مجوز تاسیس رشته پزشکی عمومی در ساوه دریافت شد

مرکزی سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه از دریافت مجوز رشته پزشکی عمومی در این دانشکده اطلاع داد.

مجوز تاسیس رشته پزشکی عمومی در ساوه دریافت شد

محمود کریمی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به کسب مجوز رشته پزشکی عمومی از وزارت بهداشت، به حضور دانشجویان پزشکی از سال تحصیلی آینده در این شهرستان اطلاع داد و اظهار نمود: با تأمین زیرساخت های مورد نیاز، دانشکده علوم پزشکی ساوه از ترم بهمن ۱۴۰۱ نسبت به جذب دانشجو در رشته پزشک عمومی اقدام خواهد نمود.

وی ضمن اشاره به این که پروژه پردیس دانشکده علوم پزشکی ساوه به صورت خیرساز درحال راه اندازی است، اضافه کرد: زیرساخت های مورد نظر وزارت بهداشت نظیر ساختمان تشریح، سلف سرویس، امکانات آزمایشگاهی نظیر لابراتوار انگل شناسی و... با مشارکت خیرین تأمین و هم آسفالت محوطه و ورودی پردیس که جزو تعهدات مدیریت شهری ساوه است انجام و شرایط برای پذیرش دانشجوی رشته پزشکی در ترم بهمن ماه سالجاری فراهم خواهد شد.

کریمی در ادامه، افزایش حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص رشته های مختلف در چارچوب هیئت علمی در سطح دانشکده را از دیگر مزایا برشمرد و اضافه کرد: با عنایت به زمان بالای تحصیل دانشجویان رشته پزشکی که هفت سال است، شاهد ارتقاء سطح خدمات درمانی در مجموعه زیر پوشش این دانشکده خواهیم بود.

کریمی کسب مجوز رشته پزشکی را موفقیتی بزرگ برای این دانشکده عنوان نمود و اظهار داشت: البته مسئولیت دانشکده سنگین تر شده و لازم است همه اهتمام خویش را بکار ببریم تا با رعایت استانداردهای ابلاغی وزارت متبوع سطح علمی آموزش ها را حفظ نماییم.

وی خاطرنشان کرد: همدلی مسؤلان در پیگیری دریافت مجوز رشته پزشکی سبب تسهیل این امر شد بگونه ای که بازرسان اعزامی وزارت بهداشت این همدلی در میان مسؤلان شهرستان را مثال زدنی و قابل تقدیر عنوان کردند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه در ادامه اظهار داشت: با جذب دانشجو در رشته پزشکی، بیمارستان شهید مدرس ساوه به یک بیمارستان آموزشی تخصصی تبدیل گشته و زمینه ای برای حضور پزشکان متخصص و فوق متخصص در شهرستان فراهم خواهد شد.

وی ضمن اشاره به فراهم شدن زمینه تحصیل برای دانش آموزان ساوجی در رشته پزشکی اظهار داشت: دریافت این مجوز در کنار کلیه مزایایی که برای این شهرستان خواهد داشت، گامی بزرگ در جهت ارتقای این دانشکده به دانشگاه است.

کریمی اضافه کرد: با جذب دانشجوی رشته پزشکی در ساوه و تاسیس دانشکده پزشکی و با وجود فعالیت دانشکده بهداشت، دانشکده پرستاری و دانشکده پیراپزشکی در علوم پزشکی ساوه بستر راه اندازی دانشکده دندانپزشکی هم فراهم خواهد شد و جهش بزرگی برای ارتقای دانشکده به دانشگاه علوم پزشکی ساوه صورت خواهد گرفت.

منبع:

1401/05/13
13:31:52
0.0 / 5
396
تگهای خبر: آموزش , پروژه , خدمات , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog