معاون امور آزمون های سازمان سنجش:

به دانشجویان رشته های کم طرفدار، کمک هزینه تحصیلی می دهیم

معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود: بعضی از رشته های دانشگاهی کم طرفدار هستند. در نظر داریم که به دانشجویانی که این رشته های تحصیلی را انتخاب می کنند، کمک هزینه پرداخت نماییم.

به دانشجویان رشته های کم طرفدار، کمک هزینه تحصیلی می دهیم
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر حسن مروتی، در مراسم ششمین دوره روزی با دانشگاه تهران با شعار «دانشگاه تهران؛ نماد آموزش عالی» که ویژه دارندگان رتبه های کمتر از ۱۰۰۰ گروههای آزمایشی برگزار شد، در سخنانی درباره انتخاب رشته توضیح داد: انتخاب رشته ورود به دانشگاه ها شروع شده و این فرآیند تا روز شنبه بیست و دوم مرداد ادامه دارد. داوطلبان هنگام انتخاب رشته باید به نکات و موارد اعلام شده از جانب سازمان سنجش توجه نمایند و دفترچه راهنمای انتخاب رشته را به صورت کامل مطالعه کرده و حتما شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما را داشته باشند.
وی افزود: کلیه داوطلبان لازم است در مرحله انتخاب رشته، کلیه رشته های انتخابی با آزمون خویش را از گروه آزمایشی که در جلسه آزمون آن شرکت نموده اند، انتخاب نمایند.
دکتر مروتی با اشاره به اینکه سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۱ به صورت مثبت ارزیابی شد، توضیح داد: در کنکور سال جاری، سهم آزمون تأثیر ۶۰ درصدی دارد و ۴۰ درصد سوابق تحصیلی به شکل تأثیر مثبت اجرا می شود ولی برای کنکور ۱۴۰۲ یعنی سال آینده به شکل تأثیر قطعی به شکل مثبت و منفی لحاظ می شود. کنکور ۱۴۰۲ در دو مرحله یعنی دیماه سالجاری و تیر ماه سال آینده برگزار می گردد.
معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور خطاب به داوطلبان مجاز شده در کنکور 1401 تصریح کرد: به شما سفارش می کنم که دفترچه راهنمای انتخاب رشته را به دقت بخوانید. گاها حق مشاوره انتخاب رشته بسیار گران است و به چند میلیون می رسد. جهت کمک به داوطلبان سامانه انتخاب رشته مجازی را در تارنمای سازمان سنجش اختصاص داده ایم که داوطلب با پرداخت ۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان می تواند در آن امکان قبولی خود در ۳۰۰ رشته را بررسی کند.
او در آخر درباره اهمیت ملاک های انتخاب رشته اظهار نمود: شهر، دانشگاه، رشته، فرهنگ خانواده، شرایط مالی و ترکیبی از این موارد در انتخاب رشته اثرگذار هستند.1401/05/19
11:57:23
0.0 / 5
455
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت , مراسم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog