مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن خبر داد

تذکر جدی رئیس جمهور برای تخصیص زمینهای مازاد دولتی به نهضت ملی مسکن

به گزارش بلاگ سان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: تابحال ۷۰۰۰ هکتار زمین مازاد دولتی را برای طرح نهضت ملی مسکن شناسایی کرده ایم که ۵۰۰ هکتار تخصیص یافته است اما برخی دستگاه ها مقاومت هایی دارند.

تذکر جدی رئیس جمهور برای تخصیص زمینهای مازاد دولتی به نهضت ملی مسکن
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، علیرضا فخاری در نشست خبری حوزه مسکن وزارت راه و شهرسازی به مناسبت هفته دولت ۱۴۰۱ اظهار نمود: طبق ماده ۱۰ قانون جهش تولید و تأمین مسکن موظف هستیم اراضی دولتی که مازاد بر نیاز است برگردانیم و در اجرای طرح نهضت ملی مسکن مورد استفاده قرار دهیم.
وی در پاسخ به سوال ایسنا در رابطه با آخرین وضعیت اختصاص زمینهای دولتی به پروژه نهضت ملی مسکن اظهار داشت: اراضی دولتی در طول سالیان گذشته بر مبنای طرح ها و برنامه های توجیه پذیر، مراحل تصویب را گذرانده و در اختیار دستگاه ها قرار گرفته است. اما پس از گذشت سال ها و عدم امکان تأمین منابع مالی یا تغییر طرح ها جزو باقی مانده زمین هایی است که روی آن طرح اجرا نشده است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: مبحث بازگرداندن اراضی مازاد دولتی، یک امر غافلگیرکننده بود که پس از قانون جهش تولید و تأمین مسکن صورت گرفت.
فخاری با بیان این خبر که تا کنون ۵۰۰ هکتار از اراضی دولتی به پروژه نهضت ملی مسکن اختصاص یافته است اظهار داشت: هم اکنون ۷۰۰۰ هکتار اراضی متعلق به بخش های در رابطه با دولت شناسایی شده که ۵۰۰ هکتار آن تخصیص پیدا کرده است. با عنایت به تذکر جدی رئیس جمهور برای مابقی اراضی، به دنبال این هستیم که آنها را به دولت برگردانیم.
وی خاطرنشان کرد: مقاومت هایی از جانب دستگاههای مختلف در بازگرداندن زمینهای دولتی صورت می گیرد؛ با توجیهاتی از این قبیل که در برنامه های آتی ما قرار دارد و در نخستین فرصت ممکن، طرح ها را اجرا می نماییم. این توجیهات به نظر من قابل پذیرش نمی باشد و باید این بخش از اراضی را به طرح نهضت ملی مسکن برگردانند.
فخاری در پاسخ به این سؤال که کدام دستگاه ها همکاری بیشتری در تخصیص اراضی داشته اند بیان نمود: دستگاه هایی که کمک کردند بیشتر در حوزه های مربوط با صنایع بود که به شکل محدود این همکاری صورت گرفت. عمده دستگاه هایی که با آنها مشکل داریم در ارتباط با وزارت علوم و بخش های دانشگاهی هستند. اینها طرح های توسعه ای در گذشته داشته اند که اعلام می کنند امکان واگذاری زمین به وزارت راه و شهرسازی را ندارند.
منبع:

1401/05/31
13:19:39
0.0 / 5
403
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog