رئیس سازمان امور دانشجویان:

بخشنامه جذب دانشجوی خارجی به زودی تدوین می شود

بلاگ سان: به گزارش بلاگ سان، رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارزیابی دانشگاه های کشور برمبنای فاکتورهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و زیرساخت های فیزیکی آگاهی داد و اظهار داشت: بخشنامه جذب دانشجوی خارجی بصورت مجازی و ترکیبی به زودی تدوین و ارائه می شود.

بخشنامه جذب دانشجوی خارجی به زودی تدوین می شود
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر هاشم داداش پور در نشستی با رئیس، اعضای هیئت رئیسه و رؤسای استانی دانشگاه پیام نور که بصورت ویدئوکنفرانس در سازمان مرکزی وزارت علوم برگزار شد، با اشاره به رویکرد دولت برای تصویب تسهیلات مورد نیاز دانشجویان در قالب سفرهای استانی، اضافه کرد: تا حالا ۵ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان در قالب سفرهای استانی ریاست جمهوری برای دانشگاه های کشور مصوب شده است و دانشگاه پیام نور می تواند سهم خودرا از این سفرها مطالبه کند.
وی به ظرفیت ویژه و زیرساخت های الکترونیکی دانشگاه پیام نور اشاره نمود و اظهار داشت: دانشگاه های ایران به برکت جمهوری اسلامی ایران باید مرکز ثقل جذب دانشجوی خارجی باشند. دانشگاه پیام نور باید زیرساخت ها، استانداردها و کیفیت های لازم را برای جذب دانشجوی خارجی در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم آورد.
دکتر داداش پور از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارزیابی دانشگاه های کشور برمبنای فاکتورهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و زیرساخت های فیزیکی آگاهی داد و اظهار داشت: بخشنامه جذب دانشجوی خارجی بصورت مجازی و ترکیبی به زودی تدوین و ارائه می شود.
معاون وزیر علوم، آینده دانشجویان را مهم ترین اولویت وزارت علوم عنوان و اظهار داشت: باید شرایط رشد و پرورش آموزشی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در دانشگاه ها به شکلی باشد که دانشجویان با لطمه ها و هجمه های فرهنگی مواجه نشوند.
وی احیای ورزش های بومی و محلی و ساحلی را در کنار اهتمام به ورزش های قهرمانی، همگانی و لیگ های ورزشی از اولویت های سازمان امور دانشجویان برشمرد و اظهار داشت: تابستان امسال پنج المپیاد ورزشی و جشنواره فرهنگی ورزشی در دانشگاه های کشور انجام شد که موجب ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان شد. این توجه به ورزش و سلامت جسمی دانشجویان با جدیت در سالهای آتی نیز دنبال می شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر داداش پور از نبود اردوگاه های دانشجویی در کشور ابراز تاسف کرد و ایجاد پردیس یا اردوگاه های دانشجویی در شهرهای فرهنگی و مذهبی مانند قم، مشهد و شیراز را برای برگزاری اردوهای فرهنگی و مذهبی دانشجویان از ضروریات وزارت علوم برشمرد.
رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ضمن اعلام پشتیبانی از ایجاد قطب های مذهبی و فرهنگی در دانشگاه های پیام نور شهرهای مقدس، اظهار داشت: وظیفه ما به عنوان قشر دانشگاهی تامین نیازها و خواسته های به حق دانشجویان در حوزه های مذهبی، فرهنگی، ورزشی، سرگرمی و فراغت است و دانشگاه پیام نور دارای زیرساخت ها و ظرفیت های بالقوه است که می تواند منبعی برای کل دانشجویان دانشگاه های کشور باشد.
منبع:

1401/08/22
09:01:08
0.0 / 5
410
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
sunblog