مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان كشور خبر داد؛

جذب ۳ هزار عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان طی ۴ سال

به گزارش بلاگ سان، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان کشور اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان درحال حرکت به سمت دانشگاه های تراز کشور است و اساتید برجسته ای درحال جذب هستند. از ۸۰۰ عضو هیئت علمی ۵۵۰ نفر در سال ۱۴۰۴ بازنشسته خواهند شد که با پروسه جذب هر سال ۵۰۰ ردیف جذب هیئت علمی، این مشکل حل و ۳۰۰۰ هزار عضو هیئت علمی در ضمن چهار سال  آینده جذب می شوند.

جذب ۳ هزار عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان طی ۴ سال
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین علی تقوی در نشست اعضای هیئت علمی پردیس های استان مرکزی اظهار داشت: آموزش و پرورش و دانشگاه باید در کنار هم و همدلانه تلاش کنند تا دانشجو معلمانی در تراز انقلاب اسلامی که هم انقلابی باشند هم متدین و هم عالم تربیت کنند.
تقوی اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان درحال پوست اندازی است و آینده ی روشنی پیش رو مجموعه دانشگاه فرهنگیان است.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به این که تلاشهای خوبی در سالهای اخیر در دانشگاه صورت گرفته است افزود: ۵۰۰ عضو هیئت علمی و ۱۲۰۰ دکتر معلم جذب خواهند شد که با این روند جذب امیدواریم مشکل کمبود هیئت علمی در دانشگاه حل شود.
مسئول نهاد رهبری در ادامه سخنان خود اظهار داشت: پیرو اهتمام ویژه رهبری و حمایت های بی دریغ رئیس جمهور محترم، برای نخستین بار بودجه عمرانی به دانشگاه فرهنگیان اختصاص پیدا کرد و طی ماه های اخیر ۶۰۰ هزار متر مربع فضای فیزیکی از آموزش و پرورش و کمک خیرین به دانشگاه فرهنگیان اضافه شده است.
احمدرضا نوزانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی هم در این جلسه اظهار داشت: هر نقص و اشکالی که در دستگاه اجرایی مملکت می بینیم ریشه ی این نقص ها را باید در آموزش و پرورش بررسی نماییم. اگر آموزش و پرورش را بتوانیم اصلاح نماییم کل مملکت اصلاح خواهد شد و اگر بخواهیم آموزش و پرورش درست شود باید دانشگاه اصلاح گردد.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به این که باید تلاش نماییم خروجی دانشگاه خیلی خوب باشد اضافه کرد: در حوزه مسائل تربیتی، اخلاقی و فرهنگی باید انسان هایی تربیت نماییم که جامعه را به مسیر تعالی و پیشرفت هدایت کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، نشست صمیمی اعضای هیئت علمی پردیس های استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین تقوی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان کشور و احمدرضا نوزانی مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی برگزار شد.
منبع:

1401/08/24
09:28:52
0.0 / 5
388
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog