معاون توسعه ورزش بانوان اعلام كرد؛

کسب ۸۲۹ مدال توسط زنان ایرانی طی ۱۳ ماه گذشته

به گزارش بلاگ سان، معاون توسعه ورزش بانوان از کسب ۸۲۹ مدال توسط زنان ایرانی طی ۱۳ ماه گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: پشتیبانی از بانوان ورزشکار بیشتر از گذشته مورد توجه است.

کسب ۸۲۹ مدال توسط زنان ایرانی طی ۱۳ ماه گذشته

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان در نشست «توانمندسازی زنان برای آینده ای پایدار» که در دفتر کمیسیون ملی یونسکو ایران برگزار شد، اظهارداشت: طی حدود ۱۳ ماه گذشته ۸۲۹ مدال مختلف در ۱۷۴ اعزام و ۶۴ میزبانی بانوان در رویدادهای بین المللی کسب شده است.
وی اضافه کرد: در ۳۱ رشته ورزشی، بانوان در این زمان به سکوهای قهرمانی دنیا و آسیا دست یافته اند و ۳۷ مدال هم در بازی های کشورهای اسلامی از آن زنان ایران شده است. همینطور سه مدال طلا در پارالمپیک توکیو توسط بانوان کشورمان کسب شد.
معاون توسعه ورزش بانوان افزود: ۱۳۵ لیگ در این زمان در عرصه بانوان برگزار کرده ایم که قابل توجه نسبت به آمار پیش از کرونا است. همینطور ۳۴۱ رویداد قهرمانی در داخل کشور برگزار شده است.
کاظمی پور اظهار داشت: خیلی از کشورهای منطقه و مسلمان اعلام نموده اند که احتیاج به مربیان و داوران زن ایرانی دارند تا در آموزش های ورزشی از آنها بهره مند شوند. همینطور در کشور زنانمان توانسته اند در حوزه قهرمانی و مدال آفرینی صد درصد پیشرفت داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: پیشنهاداتی در مورد تنظیم و تهیه شیوه نامه حضور بانوان در خانواده ها در ورزشگاه ها داشته ایم و بازبینی و الحاق شرط ویژه جذب و استخدام بانوان قهرمان در آیین نامه اجرایی جذب و استخدام قهرمانان مشمول قانون سربازقهرمان (بانو قهرمان) پیشنهاداتی در نظر گرفته شده است.
معاون توسعه ورزش بانوان اظهار داشت: بر مبنای سند تحول دولت مردمی با عنوان رفع خلاءهای حمایتی از بانوان قهرمان از راه پیشنهاد اصلاح قوانین و پیشبینی تسهیلات خانواده محور و آموزش محور برای بانوان ورزشکار قهرمان اقداماتی صورت گرفته است. همینطور از آنجاییکه جلوگیری از مهاجرت بانوان قهرمان به علت مشکلات اقتصادی و معیشتی لازم است، برنامه هایی در این خصوص پیشبینی شده تا از آنان بیشتر حمایت شود.

1401/09/03
17:03:53
0.0 / 5
468
تگهای خبر: آموزش , بازی , برنامه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
sunblog