شرایط پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس

به گزارش بلاگ سان، معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران دستورالعمل ثبت نام شانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را ابلاغ نمود.

شرایط پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، متقاضیان ثبت نام پانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ می توانند از امروز پنج شنبه اول یک دی تا روز دوشنبه ۱۰ دیماه با رفتن به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و اسکن مدارک نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. بر این اساس هرگونه مغایرت مدارک عرضه شده با دستورالعمل باعث "کان لم یکن" تلقی شدن ثبت نام از سوی دانشگاه خواهد شد.
پرداخت الکترونیکی مبلغ یک میلیون ریال از راه سامانه ثبت نام، برگ ثبت نام تکمیل شده، مدرک معتبر که نشان دهنده معدل کل مقطع دیپلم متوسطه باشد، مدرک معتبر که نشان دهنده معدل مقطع کارشناسی رشته های مورد پذیرش باشد و کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم یا برگه اعزام به خدمت بدون غیبت برای داوطلبان مرد از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در شانزدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲عنوان شده است.
برپایه بخشنامه جدید سازمان وظیفه عمومی ناجا، ادامه تحصیل مشمولان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در مقطع دکتری پیوسته پزشکی بلامانع بوده و این گروه از داوطلبان می­ توانند از معافیت تحصیلی استفاده نماید.(مشمول باید در فرجه یک ساله فراغت از تحصیل و فاقد غیبت باشد).
داوطلبانی که مشغول گذراندن طرح نیروی انسانی هستند در صورت قبولی، هنگام ثبت نام در دانشگاه ملزم به ترخیص از طرح می­ باشند.
دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد؛ در صورتیکه داوطلب، حائز شرایط شرکت در آزمون نباشد، مبلغ پرداختی جهت ثبت نام به هیچ وجه قابل استرداد نخواهد بود.
در صورت قبولی در آزمون با عنایت به آموزش رایگان، ضروریست پذیرفته شدگان همانند سهمیه آزاد برگ تعهد خدمت مربوطه را تکمیل کنند.
داوطلبان همینطور باید در یکی از موارد جدول زیر، نمره مدنظر را کسب کرده باشند. داوطلبانی که مدرک زبان ندارند می­توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت نمایند بدیهی است در صورت قبولی در آزمون کتبی عرضه مدرک زبان در هنگام مصاحبه ضروریست در غیر اینصورت قبولی آن­ها "کان لم یکن" تلقی خواهد شد.معدل کل دیپلم ۱۸ و بالاتر و معدل مقطع کارشناسی ۱۶ و بالاتر باشد. در موارد اعلام نمره به شکل الفبایی نمره "الف" قابل قبول است.
دانشجویان مشمول آئین نامه استعدادهای درخشان در رشته های مورد پذیرش و برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی از شرط معدل در دوران دیپلم و کارشناسی معاف هستند.
دانشجویانی استعداد درخشان شناخته می شوند که مشمول موارد زیر باشند:
الف) برگزیدگان آزمون سراسری گروه علوم تجربی تا رتبه ۵۰۰ کشوری در آزمون سراسری کنکور (با معرفی سازمان سنجش آموزش کشور).
ب) دارندگان مدال طلا، نقره و برنز کشوری از المپیادهای علمی دانش آموزی (با معرفی وزارت آموزش و پرورش)
ج ) برگزیدگان حائز رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره رازی، جشنواره های خوارزمی (در زمینه علوم پزشکی) با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و گروه غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.
د) مالکان ابداع یا اختراع ثبت شده با تائید معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت خانه های مربوطه.
هـ) دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رشته های غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم تحقیقات و فناوری.
و) دانشجویان پژوهشگر برجسته به تایید شورای پژوهشی دانشگاه و برپایه دستورالعملی که از جانب معاونت تحقیقات و فناوری وزارت تدوین و به دانشگاه ها اعلام شده است.
ح) برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی با تایید مرکز رشد استعداهای درخشان و معاونت های آموزشی دانشگاهها.
تبصره: دارندگان مدال طلای المپیادهای دانش آموزی از آزمون کتبی معاف هستند و بدون شرکت در آزمون کتبی صرفاً با شرکت در آزمون مصاحبه و ارزیابی فراشناختی مورد ارزیابی قرار می گیرند و دارندگان مدال های نقره و برنز این رشته ها باید در آزمون کتبی شرکت نمایند و حداقل ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون کتبی را احراز کنند. (کسب حداقل نمره حد نصاب آزمون کتبی الزامی است.)
داوطلبان باید مرتب به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران رجوع کنند واطلاعیه ها و اخبار جدید را پیگیری کنند. مدارک به صورت دستی و رجوع حضوری پس از اتمام مهلت ثبت نام اینترنتی پذیرفته نمی شود.
داوطلبان برای اطلاع از موارد امتحانی می توانند به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران رجوع کنند.
1401/10/02
19:19:36
0.0 / 5
408
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog