مهارت محور شدن دروس و تعریف سرفصل ها براساس نیاز منطقه ای،

اجرای طرح کار و آموزش پایدار برای مهارت محور کردن دروس دانشگاه شریف

به گزارش بلاگ سان، رئیس دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: این دانشگاه مهارت محور شدن دروس دانشگاهی را در کانون توجه قرار داده است.

اجرای طرح کار و آموزش پایدار برای مهارت محور کردن دروس دانشگاه شریف
دکتر رسول جلیلی در گفتگو با ایسنا، درباره مهارت محور شدن دروس دانشگاهی اظهار داشت: دانشگاه صنعتی شریف، طرح هایی را برای مهارت محور شدن دروس دانشگاهی درنظر گرفته است. طرح "کار و آموزش پایدار"، یکی از این طرح ها است. برپایه طرح کار و آموزش پایدار، مقطع کارشناسی را به یک دوره پنج ساله تبدیل می نماییم و دانشجو را در دو نیمسال تحصیلی به بخش صنعت می فرستیم. به این ترتیب، دانشجویان با صنعت، محیط کار، ماهیت کار و کار تیمی آشنا می شوند.
وی افزود: در چنین شرایطی، علاوه بر این که مهارت زندگی کاری به دانشجویان آموزش داده می شود، آنها مهارت فنی را هم فرامی گیرند.
این استاد دانشگاه افزود: اجرای این طرح در دانشگاهی همچون صنعتی شریف نسبت به این که دو تیپ دانشجو داشته باشیم، تاثیرگذاری بیشتری دارد. منظور از ۲ تیپ دانشجو این است، گروهی از دانشجویان "آموزش و پژوهش محور" و گروهی "مهارت محور" باشند.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینکه "آموزش"، "پژوهش" و "مهارت" در کانون توجه دانشگاه صنعتی شریف قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: این مولفه ها باید با یکدیگر ترکیب شوند و در اختیار دانشجویان قرار گیرد.1401/10/09
13:27:18
0.0 / 5
397
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
sunblog