مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون کنکور تمدید گردید

به گزارش بلاگ سان، مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت نام انتخاب رشته صرفاً بر مبنای سوابق تحصیلی (بدون آزمون) در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش بهمن ماه سال ۱۴۰۱ خبرداد.

مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون کنکور تمدید گردید
دکتر علیرضا کریمیان در گفتگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: مهلت ثبت نام انتخاب رشته صرفاً بر مبنای سوابق تحصیلی در مرحله تکمیل ظرفیت تا روز دوشنبه ۱۲ دیماه تمدید گردید.
وی ادامه داد: قبل از تمدید فرصت ثبت نام و انتخاب رشته، داوطلبان تا ساعت ۲۴ روز گذشته- شنبه ۱۰ دی ماه- فرصت داشتند، در این مرحله نام نویسی کنند. فرایند ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های صرفاً برپایه سوابق تحصیلی از روز چهارشنبه ۳۰ آذر ماه شروع شد.
مشاور رئیس سازمان سنجش درمورد تعداد ثبت نام کنندگان و متقاضیان رشته های بدون آزمون کنکور سراسری اظهار داشت: از آغاز نام نویسی تا به این لحظه، بیشتر از ۷۰ هزار داوطلب در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش در رشته های بدون آزمون دوره بهمن ماه سال ۱۴۰۱ ثبت نام کرده اند.
مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور توئضیح داد: پذیرش برای ظرفیت های خالی رشته محل هایی که در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۱ تکمیل نشده بر مبنای سوابق تحصیلی یعنی معدل دیپلم است. ازاین رو داوطلبان باید برای ثبت معدل کل و معدل کتبی خود دقت کنند؛ هرگونه مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل اعلام شده توسط داوطلب منجر به لغو قبولی می شود.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، مراحلی که متقاضی باید برای ثبت نام انجام دهد شامل: « رفتن به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی فوق برای تهیه کارت اعتباری ثبت نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته»، «تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر مبنای توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام»، «آماده کردن اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام» و «خرید کارت اعتباری ثبت نام به مبلغ ۷۵۰/۰۰۰(هفتصد و پنجاه هزار) ریال از سامانه خرید کارت اعتباری در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور» است.
همینطور با عنایت به این که مقرر شده است در مراحل مختلف فرایند این آزمون، خدماتی از راه ارسال پیام کوتاه عرضه شود، مبلغ ۱۲۰۰۰ (دوازده هزار) ریال بعنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می شود.
یادآوری های لازم:
۱- دریافت دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا دریافت مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای متقاضیان الزامی است.
۲- براساس اعلام سازمان سنجش، دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.
۳- نظر به این که گزینش دانشجو در این مرحله بر مبنای سوابق تحصیل (معدل کتبی دیپلم)، صورت خواهد گرفت؛ بنابراین متقاضیان (دیپلمه های نظام آموزشی ۳-۳-۶، نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، نظام قدیم چهارساله دبیرستان و همینطور دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می-باشند) بایستی معدل کل و یا معدل کتبی خویش را به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند. متقاضیان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامی، از ثبت نام پذیرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولی آنها لغو می شود.1401/10/12
18:18:07
0.0 / 5
459
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
sunblog