امشب آخرین مهلت توزیع کارت کنکور 1402

بلاگ سان: مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نوبت اول کنکور 1402، ساعت 24 امشب تمام می شود.

امشب آخرین مهلت توزیع کارت کنکور 1402
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، پروسه توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری دانشگاه ها از روز شنبه ۲۴ دی ماه شروع شد و تا پایان وقت امروز چهارشنبه ۲۸ دی ماه ادامه دارد.
داوطلبان با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور می توانند با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام و شماره شناسنامه یا شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام، نام خانوادگی، شماره سریال شناسنامه یا کد ملی کارت ورود به جلسه خودرا دریافت نمایند. داوطلبانی که متقاضی شرکت در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی هستند باید علاوه بر پرینت کارت آزمون اصلی، کارت گروههای آزمایشی دیگر را دریافت نمایند.
اگر داوطلبان به علت در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده یا کد رهگیری ثبت نام نتوانستند پرینت کارت ورود به جلسه خودرا تهیه کنند باید به سامانه پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.
داوطلبان جهت شرکت در آزمون می بایست کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی یا شناسنامه عکس دار خودرا به همراه داشته باشند. اگر در کارت شرکت در آزمون داوطلبان گرفتار مشکل است برای رفع نقص کارت خود باید برمبنای شهرستان انتخابی که در بند ۵۰ تقاضانامه ثبت نام مشخص کرده اند به باجه های رفع نقص کارت مراجعه کنند.
با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه ای داوطلبان از سازمان ثبت احوال کشور، امکان تغییر اطلاعات شناسنامه ای وجود ندارد. بدین سبب چانچه مغایرتی در اطلاعت مندرج در بندهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۱۲ و ۱۳ تقاضانامه ثبت نام وجود دارد، لازم است داوطلبان موارد مغایرت را از اداره ثبت احوال محل اقامت خود پیگیری کنند.
داوطلبان نظام سالی واحدی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم (فارغ التحصیلان سال ۸۴ به بعد) یا پیش دانشگاهی (فارغ التحصیلان سال ۹۱ به بعد) هستند و فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید (۶، ۳، ۳) نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون در بندهای ۶، ۱۵، ۱۶، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ تقاضانامه شامل سال گرفتن و نوع دیپلم، کد دانش آموزی و منطقه گرفتن دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی و منطقه یا ناحیه محل دریافت مدرک پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی مغایرتی وجود داشته باشد، می بایست تا ۳۰ دی ماه به منطقه آموزش و پرورش محل گرفتن مدرک تحصیلی خود مراجعه کنند.
دانش آموزان سال آخر که مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند برای اطلاع از زمان مشاهده سوابق تحصیلی لازم است به اطلاعیه ای که ۳ تیر ماه سال آتی منتشر می شود، مراجعه کنند.
داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند، چنانچه اطلاعات مندرج در بندهای ۶، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱، ۲۲، ۲۴، ۲۳ و ۲۵ تقاضانامه ثبت نام شامل سال گرفتن و نوع دیپلم، کد دانش آموزی و منطقه گرفتن دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی و منطقه یا ناحیه محل دریافت مدرک پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی مغایرتی، وضعیت تحصیلی و اشتغال مغایرتی وجود داشته باشد، باید تا ۳۰ دی ماه درگاه اینترنتی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به اصلاح اطلاعات اقدام نمایند.
چنانچه داوطلبان نسبت اطلاعات مندرج در بندهای "الف" (جنسیت و معلولیت)، "ب" (حروف ناخوانا در کارت چه عدد چه حروف)، "ج "و "د" اعتراض دارند جهت بررسی موضوع باتوجه به گروه آزمایشی خود می توانند به باجه رفع نقص مراجعه کنند.
منظور از بند "ج" این است، اگر کارت شرکت در آزمون فاقد عکس بود یا عکس انتشار یافته دارای مشکل باشد، داوطلبان باید با همراه داشتن ۳ قطعه عکس ۳*۴ به باجه های رفع نقص کارت مراجعه کنند.
منظور از بند "د"، این است که چنانچه داوطلبان یکی از بندهای ۲۴ (بند معلولیت) را علامتگذاری کرده اند و بعد از استعلام از سازمان بهزیستی معلولیت آنها مورد تایید قرار گرفته است، شدت معلولیت آنها در کارت آزمون درج شده است. چنانچه معلولیت آنها در کارت آزمون درج نشده باشد، لازم است باتوجه به زمان اعلام شده و همراه داشتن گواهی معلولیت که از سازمان بهزیستی محل سکونت خود دریافت کرده اند به باجه رفع نقص مراجعه و مراتب را به نماینده سازمان سنجش در باجه رفع نقص اطلاع دهند.
در این راستا، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی و زبان انگلیس امروز چهارشنبه ۲۸ دی ماه، دو گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم انسانی در ایام چهارشنبه و پنج شنبه ۲۸ و ۲۹ دی ماه و گروه آزمایشی هنر در ایام چهارشنبه و پنج شنبه ۲۸ و ۲۹ دی و بامداد جمعه ۳۰ دی به باجه رفع نقص مراجعه کنند.
داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگران، رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح، جهاد کشاورزی، رزمنده بسیجی، همسران و فرزندان آنها جهت اعلام مغایرت و تکمیل اطلاعات مربوط به سهمیه می توانند حداکثر تا تاریخ ۳۰ دی ماه نسبت به تکمیل یا اصلاح اطلاعات خود اقدام نمایند. بعد از تایید اطلاعات توسط ارگان مربوطه، سهمیه برای داوطلبان لحاظ می شود.
داوطلبانی که از سال ۱۴۰۱ و ماقبل از آن با استفاده از سهمیه ایثارگران در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شده اند، سهمیه آنان بعد از انجام بررسی لازم و داشتن شرایط لازم مندرج در دفترچه ثبت نام، لحاظ می شود.
آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت نام موفق به اعمال بند موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور نشده اند، می تواند در زمان اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته نسبت به انتخاب این موسسات اقدام نمایند.
نحوه اعلام علاقه مندی داوطلبان به رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی و پردیس دانشگاه فرهنگیان در مرحله اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته (مرداد ۱۴۰۲) اعلام می شود.
داوطلبان متقاضی رشته های دانشگاه آزاد که بصورت با آزمون پذیرش صورت می گیرد، باید ضمن شرکت در آزمون برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته به اطلاعیه اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری در مرداد ماه ۱۴۰۲مراجعه کنند.
منبع:

1401/10/28
14:56:47
0.0 / 5
353
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
sunblog