از سوی خزعلی و در پستی توئیتری؛

اعلام جزییات کنگره بین المللی بانوان تأثیرگذار در ایران

بلاگ سان: معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور جزییات و دستاوردهای کنگره بین المللی بانوان تأثیرگذار در ایران را تشریح نمود.

اعلام جزییات کنگره بین المللی بانوان تأثیرگذار در ایران
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، انسیه خزعلی در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره ی نخستین کنگره بین المللی بانوان تأثیرگذار اظهارداشت: میهمانان کنگره بین المللی زنان تأثیرگذار را بدرقه کردیم. بیشتر آنان یک تا سه روز و تعداد کمی بیش از سه روز در ایران ماندند و با وجود کوتاهی زمان همگی تحت تأثیر بازدید از پیشرفت ها و دستاوردهای بانوان توانمند ایرانی بودند. وی ادامه داد: ایجاد رویکرد چندجانبه گرایی در سطح بین الملل پیرامون مسائل زنان، برقراری تبادل اقتصادی جهت صادرات محصولات بانوان و برنامه ریزی طولانی مدت برای تعامل و هم افزایی میان ‎بانوان تأثیرگذار در سراسر جهان از اهداف کوتاه مدت و بلندمدت کنگره یاد شده است. معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور آشنایی ‎زنان جهان با دستاوردهای زنان ایران و بازدید از شرکت های دانش بنیان تحت مدیریت بانوان ایرانی را همچون دستاوردهای این کنگره عنوان نمود و افزود که این امر زمینه انتقال فناوری و صادرات محصول را با برخی کشورها فراهم نمود.
خزعلی، تشکیل اتحادیه بین المللی زنان تأثیرگذار و ایجاد دبیرخانه اتحادیه در جمهوری اسلامی ایران از دیگر دستاوردهای کنگره بین المللی بانوان تأثیرگذار شمرده می شود. وی افزود: توافق بر برگزاری جشنواره های بین المللی خاص بانوان در حیطه های مختلف شامل ورزشی، هنری، فرهنگی، علمی و… را دیگر دستاورد کنگره بین المللی یاد شده است و جشنواره های آغازین این بخش در زمینه های ورزش بانوان و فیلم زنان به زودی انجام خواهد شد.
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری، به «تأسیس صندوق نوآوری و شکوفایی در سطح بین المللی» برای پشتیبانی از شرکت های نوپا و کارهای علمی ‎بانوان نخبه به عنوان دیگر دستاورد کنگره بین المللی بانوان تأثیرگذار اشاره نمود و خبر داد: نخستین تودیع در این صندوق توسط سه منتخب خارجی این کنگره انجام گرفت که جوایز خودرا به این صندوق اهدا کردند. خزعلی به «توسعه فعالیت کارگروه زنان و سلامت و امنیت» که پیشنهاد اولیه آن سال قبل از طرف ایران مطرح و مورد استقبال بانوان کشورها قرار گرفته بود نیز به عنوان دیگر دستاورد کنگره مذکور اشاره نمود و تصریح کرد: این گروه به مبارزه با فساد در اشکال مختلف مالی، اداری و اخلاقی اهتمام دارد.
به اعتقاد وی، ایجاد بازارچه مشترک مجازی برای تبادل محصولات بانوان در سراسر جهان با حمایت گمرکی کشورهای متعامل، توافق برای اختصاص مکان فیزیکی جهت ایجاد بازارچه های دوجانبه خاص محصولات بانوان در کشورهای طرف تفاهم، توافق برتشکیل سازمان بین المللی مردم نهاد دیده بان حقوق بانوان جهت رصد مشکلات زنان به دور از هرگونه رویکرد سیاسی و تعاملات سوگیرانه اقتصادی و اجتماعی برای بهبود وضعیت زنان از دستاوردهای این کنگره است. معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور اشاره کرد: برقراری ارتباط دوجانبه وزرای زن شرکت کننده در کنگره با همتایان خود در وزارتخانه های مختلف مانند جهاد کشاورزی، ارشاد، صمت، نیرو، کار، علوم، کشور و … و عقد قرارداد، تفاهم نامه یا بررسی پیشنهاد طرح های دوجانبه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و پشتیبانی از ارتقا سطح دانش بانوان در سراسر جهان با ایجاد سامانه رصد آموزش بانوان و حمایت ویژه از بانوان افغانستانی و اعلام پشتیبانی مادی و معنوی بانوان تأثیرگذار برای ادامه تحصیل این بانوان در ایران همچون دستاوردهای کنگره بین المللی بانوان تأثیرگذار است.


منبع:

1401/11/09
12:35:04
0.0 / 5
388
تگهای خبر: آموزش , برنامه , جشنواره , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
sunblog