امام جمعه بیارجمند:

دولت به فکر مسکن و اشتغال جوانان باشد

به گزارش بلاگ سان، امام جمعه بیارجمند ضمن تاکید بر ضرورت فرزندآوری، اظهار داشت: این روزها بزرگترین دغدغه مردم موضوع اقتصاد است پس از دولت می خواهیم که برای مسکن و اشتغال جوانان اقدامی صورت دهد.

دولت به فکر مسکن و اشتغال جوانان باشد

حجت الاسلام محمد احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به امر مهم فرزند آوری در جهت افزایش جمعیت و نشاط اجتماعی، تصریح کرد: اسلام درباره ی افزایش جمعیت بسیار اهمیت قائل شده است اصل ماجرای ازدواج حتی در آیات قرآن کریم بسیار مورد تاکید قرار گرفته و حتی پیامبر اکرم (ص) فرمودند «ازدواج کرده و نسل ازدیاد کنید که من مباهات می کنم به وسیله شما امت خودم، در روز قیامت با امت دیگر ولو به فرزندانی که سقط شده باشند» پس این نشان از اهمیت فرزندآوری است.
وی با اشاره به اینکه جمعیت موضوعی است که پیامبر اکرم (ص) به آن تاکید به سزایی دارند، اضافه کرد: میزان جمعیت یک امتیاز به حساب می آید برای اینکه کشوری که زاد و ولد نداشته باشد به آسانی مورد تهدید دشمنان قرار می گیرد چونکه اهل کار در آن کشور، کاسته شده و قدرت آن دیار، رو به افول می رود.
امام جمعه بیارجمند با اشاره به اینکه اگر جمعیت کشوری پیر شود، قدرت کار و خلاقیت آن کشور، از کار می افتد، تصریح کرد: اگر امروز کشورمان درحال پیمودن قله های افتخار و اقتدار است، بواسطه جمعیت جوانی است که کارها را پیش می برند و ازاین رو است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها به موضوع جمعیت جوان ایران اسلامی تاکید دارند.
احمدی ضمن اشاره به سفارشات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای فرزندآوری و ازدواج، بیان نمود: یکی از تأکیدات معظم له برای تسهیل در امر ازدواج جوانان، مسکن سازی است و امروز شاهد می باشیم که دولت در این حوزه، اقدامات خوبی را نیز در دستور کار قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه دغدغه جوانان و مردم اشتغال و مسکن می باشد، اظهار داشت: دولت باید بیش از این اسباب فرزندآوری و ازدواج را برای مردم فراهم آورد. امروز زمانی که به مردم بیان می شود فرزندآوری را داشته باشند، موضوع گرانی های اخیر و به ویژه پوشاک و خانه و لوازم مورد نیاز را یادآور می شوند پس باید ابتدا دولتمردان و حتی خیران و پدر مادرها به جوانان کمک کنند.
امام جمعه بیارجمند با اشاره به اینکه اگر همه کمک کنند، جوانان با آسایش و آرامش زندگی خودشان را شروع می کنند و در نتیجه زندگی خوبی را نیز برای آینده ایران اسلامی رقم خواهند زد، بیان نمود: بازهم از دولت می خواهیم که مسکن و مسائل کار جوانان را مد نظر قرار دهد.


منبع:

1401/11/11
08:57:18
0.0 / 5
374
تگهای خبر: جوانان , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
sunblog