رییس مركز امور هیات علمی وزارت بهداشت اعلام كرد

فراخوان جذب 3000 عضو هیات علمی در سال 1402

به گزارش بلاگ سان، رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت عنوان کرد: امیدواریم با ارائه مستندات لازم به سازمان اداری و امور استخدامی و پیگیری های مستمر، بتوانیم در بیستمین فراخوان با گرفتن مجوز جذب 3000 عضو هیات علمی و توزیع متوازن، به اهداف عالی وزارت بهداشت در حوزه ارتقای سطح کیفی خدمات سیستم سلامت دست یابیم.

فراخوان جذب 3000 عضو هیات علمی در سال 1402
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر سعید چنگیزی آشتیانی با اشاره به برگزاری نوزدهمین فراخوان جذب هیات علمی در آبان ۱۴۰۱، بیان کرد: در این فراخون ۱۷ روزه، داوطلبان بسیاری در رشته مقاطع مختلف از سراسر کشور شرکت کردند.
وی اظهار داشت: با رصد روی سامانه جذب اعضای هیات علمی، غالب دانشگاه ها در مرحله اتمام بررسی صلاحیت های علمی و شروع بررسی صلاحیت های عمومی هستند و جمع بندی فراخوان نوزدهم با گرفتن مجوز جذب هزار عضو هیات علمی برای دانشگاه ها، دانشکده های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی در خردادماه سال جاری اعلام می شود.
دکتر چنگیزی آشتیانی اشاره کرد: تکمیل و ترمیم کادر اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی در امتداد ارتقاب سطح کیفی ارائه خدمات نظام سلامت، از مهم ترین دغدغه های وزارت بهداشت و تمام تلاش ما، اجرای دقیق فرآیندهای جذب و پذیرش اعضای هیات علمی متدین، متعهد، مومن، مسئولیت پذیر و کارآمد است.

فراخوان جذب ۳۰۰۰ عضو هیات علمی در سال ۱۴۰۲
وی اظهار داشت: باتوجه به افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان خصوصاً در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و حفظ توازن نسبت بین استاد و دانشجو و از طرف دیگر به علت این که بخش قابل توجهی از اعضای هیات علمی در شرف بازنشستگی هستند، دریافت مجوز جذب اعضای هیات علمی یک نیاز لازم است و پیگیری بیستمین فراخوان در دستور کار قرار دارد.
رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت عنوان کرد: امیدواریم با ارائه مستندات لازم به سازمان اداری و امور استخدامی و پیگیری های مستمر، بتوانیم در بیستمین فراخوان با گرفتن مجوز جذب ۳۰۰۰ عضو هیات علمی و توزیع متوازن، به اهداف عالی وزارت بهداشت در حوزه ارتقای سطح کیفی خدمات سیستم سلامت دست یابیم.
وی با تأکید بر نظارت هدفمند و نظارت دقیق بر روی پروسه جذب اعضای هیات علمی، اشاره کرد: توزیع اعضای هیات علمی در دانشگاه های علوم پزشکی به فاکتورهای مختلفی همچون نسبت استاد به دانشجو، ماموریت های تعریف شده، سابقه موفقیت در فراخوان های قبلی، چالش های موجود و نیاز سنجی بستگی دارد.
دکتر چنگیزی آشتیانی تصریح کرد: در رصد مجوزهای اعطایی به دانشگاه ها این نتیجه حاصل شد که تعدادی از دانشگاه ها بنا به مشکلات جغرافیایی و محرومیت موفق نشدند از همه مجوزها برای جذب اعضای هیات علمی بهره گیرند که البته این مساله در مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت مورد لطمه شناسی قرار گرفته تا با ارائه راهکارهای مناسب به توسعه متوازن در کشور برسیم.
وی با اشاره به مصوبات شورای هیات عالی جذب، اضافه کرد: یکی از امتیازات قابل توجه در جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور، بومی گزینی و اجرای قانون جوانی جمعیت است که لحاظ می شود.
به گزارش وبدا، دکتر چنگیزی آشتیانی در آخر به داوطلبان علاقمند جهت شرکت در بیستمین فراخوان جذب اعضای هیات علمی سفارش کرد با مراجعه به سامانه https: //aac.behdasht.gov.ir از آخرین اطلاعیه ها و مصوبات جدید باخبر شوند و موارد لازم برای طرح در کمیسیون را پیگیری کنند.
منبع:

1402/01/20
11:03:47
0.0 / 5
381
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , سیستم , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog