امروز آخرین فرصت انتخاب رشته آزمون دکتری

به گزارش بلاگ سان، مهلت انتخاب رشته داوطلبان پذیرفته شده در مرحله اول آزمون مقطع دکتری تخصصی «Ph.D» دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۲ امروز شنبه ۲ اردیبهشت ماه تمام می شود.

امروز آخرین فرصت انتخاب رشته آزمون دکتری
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، داوطلبان تا پایان وقت امروز مهلت دارند با رفتن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و با عنایت به کارنامه نتایج اولیه آزمون دوره دکتری تخصصی«Ph.D» که بر روی سایت اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد، نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی خود (تا حداکثر ۵۰ کدرشته محل) با عنایت به رشته امتحانی که در آن آزمون داده اند، اقدام نمایند.
بنا بر سفارش سازمان سنجش آموزش کشور، این دسته از داوطلبان ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و اطلاعیه های در رابطه با آن اقدام نموده، سپس کدرشته محل های مورد علاقه خویش را از کدرشته محل های در ارتباط با رشته امتحانی انتخاب و اولویت ها را به ترتیب علاقه، مرتب نموده و بعد از آن نسبت به ثبت انتخاب های خود اقدام نمایند.
آزمون دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت دو مرحله ای نیمه متمرکز برگزار می گردد که ۵۰ درصد نمره در اختیار دانشگاه ها می باشد.
اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم شامل مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و... در دهه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ از راه درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ۱۱ اسفند ماه گذشته در ۱۱۰ شهرستان، ۱۵۷ حوزه امتحانی دانشگاه ها و همینطور ۵۵۷ حوزه فرعی برگزار شد.
تعداد ۱۶۹ هزار و ۹۶۴ نفر سال جاری در آزمون دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شرکت کردند که از این تعداد ۷۵ هزار و ۶۲۵ نفر خانم و ۹۵ هزار و ۳۳۹ نفر آقا بودند. به عبارت دیگر ۴۴ درصد شرکت کنندگان در آزمون دکتری ۱۴۰۲، خانم ها و ۵۶ درصد هم آقایان بود.
کارنامه نتایج اولیه آزمون دوره دکتری «Ph.D» روز یکشنبه ۲۷ فروردین بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و داوطلبان با استفاده از شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همینطور شماره شناسنامه و سال تولد می توانستند به کارنامه نتایج اولیه آزمون خود دسترسی داشته باشند.
داوطلبانی که بر مبنای مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی شده اند باید تا آخر وقت امروز شنبه مورخ دوم اردیبهشت ماه نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی خود تا حداکثر ۵۰ کدرشته محل در صورت وجود با عنایت به رشته امتحانی که در آن آزمون داده اند، از راه درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اقدام نمایند.




منبع:

1402/02/03
11:23:07
0.0 / 5
352
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سایت , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
sunblog