دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

افزایش ظرفیت رشته پزشکی منوط به تأمین بودجه است

به گزارش بلاگ سان، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه باید برای تأمین امکانات مورد نیاز رشته های پزشکی کمک نماید، اظهار داشت: همانطور که ظرفیت رشته های پزشکی افزایش پیدا کرده است، امکانات و بودجه مورد نیاز هم باید افزایش یابد.

افزایش ظرفیت رشته پزشکی منوط به تأمین بودجه است
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه در حاشیه بیست وچهارمین همایش آموزش پزشکی در رابطه با افزایش ظرفیت رشته پزشکی اظهار داشت: افزایش ظرفیت رشته پزشکی منوط به تأمین بودجه و امکانات است. هم اکنون، برنامه ای به غیر از افزایش ۲۰ درصدی سالانه رشته پزشکی نداریم.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برپایه مصوبه ای درمورد افزایش ظرفیت رشته پزشکی وجود دارد، عمل می کند و برمبنای این مصوبه پیش می رود. هم اکنون، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مشکلی روبرو شده است. این مشکل، کمبود امکانات در بعضی از بیمارستان ها است. افزایش کمی رشته پزشکی نباید بر ظرفیت و کیفیت آموزش پزشکی تأثیر بگذارد.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، ماده واحده «افزایش ظرفیت پزشکی در مقطع عمومی» که بنا به پیشنهاد ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور و در جلسات ۸۵۱ و ۸۵۲ مورخ ۲۳ آذرماه و ۷ دیماه ۱۴۰۰ شورایعالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است، توسط رئیس جمهور به شرح ذیل ابلاغ گردید. بر مبنای مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی، ظرفیت رشته های پزشکی سالانه به میزان ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت و این افزایش طبق مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی به مدت ۵ سال اجرا می شود. شورایعالی انقلاب فرهنگی با عنایت به گزارش هایی که از جانب سازمان سنجش آموزش کشور ارسال می شود در جهت تمدید این مصوبه برای ۵ سال دوم تصمیم می گیرد.
میزان افزایش ظرفیت پذیرش در دوره پنج ساله پیش رو، بنا بر تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی به شرح زیر است:


منبع:

1402/02/20
08:26:37
0.0 / 5
298
تگهای خبر: آموزش , برنامه , رمان , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
sunblog