رئیس دانشگاه علوم پزشكی هوشمند:

هوش مصنوعی باید در برنامه های درسی لحاظ شود

به گزارش بلاگ سان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هوشمند با اشاره به اینکه هوش مصنوعی باید در برنامه های درسی لحاظ شود، تصریح کرد: اگر آموزش از راه هوش مصنوعی در کنار دو مؤلفه دیگر یعنی بهداشت و درمان قرار بگیرد بر سلامت مردم اثرمی گذارد.

هوش مصنوعی باید در برنامه های درسی لحاظ شود
دکتر آرش خجسته در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه کنگره بین المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی از روزهای ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود، تصریح کرد: هوش مصنوعی در سالهای اخیر تأثیر شگرفی در حوزه کاربردی سازی و علمی سازی درمان و روش های بهداشتی داشته است. اهمیت هوش مصنوعی به حدی است که کاربرد آن در حوزه های مختلف پزشکی بعنوان یکی از معیارهای اصلی توسعه یافتگی قلمداد می شود و کاربرد هوش مصنوعی در علوم پزشکی از معیارهای اصلی آن بشمار می رود.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی هوشمند با هدف کاربرد هوش مصنوعی در حوزه علوم پزشکی راه اندازی گردید، اظهار داشت: ما در جهت کاربرد هوش مصنوعی در حوزه علوم پزشکی اقدامات گوناگونی انجام داده ایم. در سال نخست افتتاح دانشگاه علوم پزشکی هوشمند، برنامه های ترویجی را در دستور کار خود قرار دادیم تا با استفاده از این برنامه ها بتوانیم فرهنگ استفاده از امکانات و فناوری های دیجیتال را در بین پزشکان، اساتید و دانشجویان جاری نماییم.
دکتر خجسته افزود: در جهت نهادینه سازی فرهنگ استفاده از امکانات و فناوری های دیجیتال در بین جامعه هدف، «مدرسه تابستانی هوش مصنوعی» را پارسال راه اندازی کردیم. برگزاری «سمپوزیوم تخصصی هوش مصنوعی» برای نخبگان هوش مصنوعی در دیماه سال قبل از دیگر اقدمات دانشگاه علوم پزشکی هوشمند بشمار می رود. برگزاری کنگره بین المللی هوش مصنوعی در اردیبهشت ماه سالجاری از دیگر اقدمات ما بشمار می رود.
وی با اشاره به اینکه اندیشمندان به نام حوزه هوش مصنوعی در این کنگره شرکت خواهند کرد، اظهار داشت: کنگره بین المللی هوش مصنوعی در جزیره کیش برگزار می گردد. مسائل مختلف حوزه علوم پزشکی مانند «پزشکی دقیق و شخصی محور» و «پردازش تصویر» در این رویداد علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرند. امیدوارم که برگزاری کنگره هوش مصنوعی در علوم پزشکی منجز به دستاوردهای مهمی در حوزه بهداشت، درمان و آموزش کشور شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هوشمند افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پیشگامان کشور در عرصه استفاده از هوش مصنوعی بشمار می رود. امیدوار هستیم که این هوش مصنوعی در زمینه سلامت مردم کاربردی شود.
دکتر خجسته در رابطه با گنجانده شدن هوش مصنوعی در برنامه های درسی اظهار داشت: سیستم آموزشی ایران از ظرفیت کافی برای گنجاندن هوش مصنوعی در برنامه درسی برخوردار می باشد. گروه هوش مصنوعی در دانشگاه علوم پزشکی هوشمند وجود دارد و فارغ التحصیلان این گروه مدرک دکتری Ph.D دریافت می کنند. همینطور واحد درسی «هوش مصنوعی» به صورت انتخابی برای دانشجویان وجود دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در انتها تصریح کرد: پودمان های تخصصی در حوزه هوش مصنوعی را در دانشگاه علوم پزشکی هوشمند برگزار کرده ایم. بطور حتم، هوش مصنوعی باید در برنمه های درسی لحاظ شود. اگر آموزش هوش مصنوعی در کنار دو مؤلفه دیگر یعنی بهداشت و درمان قرار بگیرد بر سلامت مردم اثر می گذارد. باآنکه سه گانه آموزش، بهداشت و سلامت در حوزه سلامت مردم اثرگذار می باشد اما آموزش، مهم ترین مؤلفه از سه گانه آموزش، سلامت و بهداشت بشمار می رود.1402/02/25
10:01:28
0.0 / 5
374
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog